Mahir Ünal'dan Lütfü Türkkan açıklaması: Affedilmeyecek bir hadsizlik!

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, Meral Akşener'in Bingöl ziyaretinde "HDP ile ne yapıyorsunuz?" diyen şehit ağabeyine küfür etmesi kendi partililerinin bile tepkisini çekti.

MAHİR ÜNAL: HADSİZLİK!

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'da, Türkkan'ın küfür olayına iliş yaptığı açıklamasında; "Benim kardeşimin vücudu parçalandı, günlerce ayaklarını aradık diye feryat eden acılı bir şehit yakınına küfür etmek ve sonrasında provokatörlükle suçlamak asla affedilmeyecek bir hadsizliktir. Bu mesele siyasi bir mesele değil, ilgili parti nezdinde bir karakter sınavıdır" dedi.

LÜTFÜ TÜRKKAN: KÜFÜR ETMEDİM

Olayın üzerinden saatler geçmesine rağmen İyi Parti'den ve Genel Başkan Akşener'den bir açıklama gelmezken tapkiler büyümeye devam ediyor.

Küfrün sahibi Türkkan ise görüntülere ve rahatlıkla duyulabilecek ses kalitesine rağmen kendini korumaya çalıştı.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Türkkan, yaşanan olay için 'provokasyon' diyerek küfretmediğini, aksine şehit ağabeyinin koluna girerek onunla birlikte yürüdüğünü söyledi.,

Türkkan, "Provokasyon için gönderdiğiniz adamların oyunu bitmedi bir türlü.  Bu kez de Akşener'e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez “ağır küfür etti” diye yayınlamışsınız." ifadelerini kullandı.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/8186562/mahir-unaldan-lutfu-turkkan-aciklamasi-affedilmeyecek-bir-hadsizlik