İmzalar atıldı: Nezih Kent emin adımlarla ilerliyor!

Nezih İnşaat’ın Yunus Emre Mahallesi’ndeki ömrünü tamamlayan 2. Mesken Evleri’ndeki kentsel dönüşüm projesi emin adımlarla ilerliyor.

Sektördeki imar yönetmeliği değişiklikleri nedeni ile gecikmeli devam eden 1.etap çalışmalarında 160 konut ve iş yerinin inşaatı tamamlandı. Birinci etap konutları 2022 yılı yaz ayları başında hak sahiplerine teslim edilecek.

Nezih İnşaat 140 daireden oluşan ikinci etap yapımı için hak sahipleriyle de sözleşme imzaladı. Yapılan toplantıda yönetim kurulu oluşturularak, çalışmalara start verildi. Boşaltılan binalarda yıkım çalışmalarına başlandı. Evi kentsel dönüşüm kapsamına giren daire sahiplerine 18 ay boyunca kira desteği sağlanacak.

Nezih Kent Sitesi’nin birinci etabının yönetmelik değişiklikleri nedeniyle aksaklığa uğramasına rağmen iradeli bir şekilde sürdürülerek konutların tamamlanma aşamasına getirildiğine değinen Nezih İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alagöz 2. etap için bütün evrakların önceden hazırlandığını ve inşaatın bu nedenle hızlı bir şekilde ilerleyeceğini söyledi.

Alagöz yaptığı değerlendirmede; “Nezih İnşaat olarak Saraykent’teki 2. Mesken Evleri’nde kentsel dönüşüm çalışmalarımızı gayretli bir şekilde sürdürüyoruz. Bir yandan 1.etap çalışmalarında 160 konut ve dükkânı tamamlayarak önemli bir mesafe kat ettik. Nezih Kent Sitesi’ndeki 2.etap çalışmalarımızı da hak sahipleriyle sözleşme imzalayarak başlattık. Evrak ve alt yapıyı oluşturarak birinci etapta yaşanan gecikmelerin ikinci etapta yaşanmaması için hazırlıklarımızı tamamladık. İnşaatın başlamasıyla birlikte 36 ay içerisinde daireleri hak sahiplerine teslim edeceğiz. Herkese hayırlı osun” ifadelerini kullandı.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/7827327/imzalar-atildi-nezih-kent-emin-adimlarla-ilerliyor