Elbistan'da odun ateşinde kaynayan organik bulgura yoğun talep

Zahire pazarında esnaflık yapan Cuma Ölker, vatandaşların fabrikasyon üretimden aldıkları bulgurların eski tadı vermemesinden şikayet etmesi üzerine, ata dede yöntemi ile bakır kazanlarda odun ateşi ile kunduru türü buğdayı pişirip bulgur yapmaya başladı.

DOĞAL VE İSTEĞE GÖRE

TELEFON: 05339666638

İsteğe göre kaynamış buğday veya öğütüp pilavlık ve köftelik bulgur olarak satış yaptıklarını belirten Ölker, “Doğal bulgurumuzun ünü her geçen gün biraz daha yayılmaya başladı. Bir kez alan tadına baktıktan sonra yeniden almaya geliyor, akraba ve konu komşuya da adresimizi vererek onların da eski lezzetiyle doğal buldur yemelerini sağlıyor” dedi.

GURBETÇİLER ONLARCA KİLO ALIYOR

TELEFON: 05339666638

Gurbetçi vatandaşların da doğal lezzete yöneldiklerini belirten Ölker: “Geleneksel yöntemlerle bulgur ürettiğimizi duyan veya ürünümüzü bir yerde tadan gurbetçilerimiz de dönüşe geçtiklerinde onlarca kilo bulgur alıyor. Odun ateşinde bakır kazanlarda kaynattığımız kunduru buğdayı bulgurunun tadına doyum olmuyor. Üretime başlayıp ürünümüzün yaygınlaşmasıyla beraber eski lezzeti yeniden bulak isteyen vatandaşlarımız yoğun talep göstermeye başladı“ dedi.

TELEFON: 05339666638

Zahire pazarında esnaflık yapmasının avantajlarıyla kaliteli ürün alımı ve çift elekten geçirilmiş buğdaydan üretim yaptıklarını söyleyen Ölker: “Kaynamış buğdayımızı alıp kendisi bulgur yaptıran veya kendi öğüttüğümüz bulguru tadan halkımız eski lezzeti bulmanın mutluluğu ile yoğun talep göstermeye başladı. Üretim kapasitemizi artırmak zorunda kaldık. Yiyenlere afiyet olsun. Alan bir daha alıyor” ifadelerini kullandı.

Elekli Ankara yazlığından unluk buğday satışı da yapan Ölker, tüm buğday çeşitlerinin elenmiş olduğunu söyleyerek ürünleri yerinde görmek ve satınalmak isteyenleri Zahire Pazarında faaliyette olan Ölker Ticaret'e davet etti.

Ölker son olarak, 05339666638 nolu telefondan ise müşterilerin tüm merak edilenleri sorabileceğini belirtti.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/7548861/elbistanda-odun-atesinde-kaynayan-organik-bulgura-yogun-talep