Nurhak Belediyesi koronavirüs karantinasına alındı: Bazı personellerde virüs çıktı

Nurhak Belediyesinde büro görevlisi olarak çalışan 14 kişi karantinaya alındı. PCR test sonuçları çıkan 7 personelin koronavirüse yakalandığı, diğer temaslı personellerin sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca, belediye hizmet binasındaki hizmetlere 19 Nisan 2021 tarihine kadar on gün süreyle ara verilmesine ve bina çevresinde karantina tedbirlerini alınmasına karar verildi.

Nurhak Belediyesinde hizmetlerin online olarak verilmesine devam edilirken, çöp toplama işlemlerinin aksatılmayacağı bildirildi.

"Saha çalışmaları devam edecek"

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Belediye personelinden bazılarının COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle binanın karantinaya alındığını belirten Bozan, "Mesai arkadaşlarımızdan bazılarının COVİD-19 testlerinin pozitif çıkmasından dolayı önlem amaçlı, belediye hizmet binamız, hizmetleri sadece zorunlu işlemlerle gerçekleştirecek, 10 gün sadece online hizmetlerde bulunacaktır. Zorunlu saha çalışmalarımız devam edecektir. Hepimizin sağlığı için lütfen evde kalalım. Maske, mesafe, hijyen kuralına uyalım" dedi.

Vaka görülmeyen tek ilçeydi

Öte yandan Nurhak, kentte bir dönem koronavirüs vakası görülmeyen tek ilçe olarak anılıyordu. Koronavirüsün yayılmaya ilk başladığı dönemde Kahramanmaraş'ta vaka sayıları artarken Nurhak'ta vaka görülmemişti.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/6997419/nurhak-belediyesi-koronavirus-karantinasina-alindi-bazi-personellerde-virus-cikti