Başkan Gürbüz: Ramazan ayında ihtiyaç sahibi her aileye ulaşacağız

11 ayın sultanı Ramazan Ayı’na sayıla günler kala Elbistan Belediyesi ihtiyaç sahibi aileler için anlamlı bir kampanyaya imza atıyor. Elbistan Belediyesi ve ilçe genelinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) tek çatı altında toplandığı ‘Can Kulağı’ projesi kapsamında gıda paketi toplanacak.

"İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞACAĞIZ"

Veren elde alan elde bilinmeden, vatandaşımız rencide edilmeden, ihtiyaç sahibi her aileye ulaşma gayretinde olduklarını belirten Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Birlik ve beraberliğin hat safhaya ulaştığı bu mübarek ayda hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına izin vermeyeceğiz. Yapılacak olan yardımları gizlilik ve hassasiyetiyle yürüteceğiz. Veren elde alan elde bilinmeden, vatandaşımız rencide edilmeden, ihtiyaç sahibi her aileye ulaşma gayretindeyiz.

"GIDA PAKETİ 175 TL"

Belediyemiz öncülüğünde ve ilçemiz genelinde faaliyet gösteren STK’lar ile kurduğumuz Can Kulağı birimimiz önceden belirlenen ihtiyaç sahibi aileler için gıda paketi yardımı toplayacak ve ailelere ulaştıracak. Bu mübarek ayda bu ailelerimizin yanında olmak isteyen kurum ve STK’lar kumanya paketi olarak yardımlar yapmakta. ‘Can Kulağı’ projemiz ihtiyaç sahibi herkese ulaşabilmek adına bizleri STK ve gönüllü vatandaşlarımızla bir araya getiren etkin ve önemli bir proje olduğunu inanıyoruz Her bir gıda paketinin tutarı 175 TL. Bu kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız 0546 415 10 00 numaralı hattan bize ulaşabilirler” dedi.

"AMAÇ MUHTAÇLIĞI EN AZA İNDİRMEK"

Başkan Gürbüz açıklamasının devamında, “Kur’an-ı Kerim’de ve hadisi şeriflerde olumsuzlukla anılan fakir, muhtaç, zayıf gibi kavramlar vardır. Ve bunların hepsi yok edilmesi gereken bir hali ifade eder. Bizler bu halleri yok etmek, gücümüz yetmiyorsa en aza indirgemek için var olduğumuz gerektiğinin bilincindeyiz ve bu mübarek ayı da vesile kılarak, çalışmalarımızı hassasiyetle yürütecek, ihtiyaç sahibi ailelerimizin can kulağı olacağız” ifadelerini kullandı.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/6928685/baskan-gurbuz-ramazan-ayinda-ihtiyac-sahibi-her-aileye-ulasacagiz