Bartu Dizdaroğlu: Köln’den dönmek kariyerimi olumsuz etkiledi

Türkiye’ye dönme kararını ailesinin alması üzerine ailesini yalnız bırakmayan futbolcu ülkesine geri döndü.

Ailesinin Türkiye’ye kesin dönüş yapma kararı üzerine, ailesinden ayrı kalmak istemeyen Bartu Dizdaroğlu Köln takımını kabul etmeyerek Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

Köln takımında oynamaktan vazgeçme kararı üzerine açıklama yapan Bartu Dizdaroğlu ‘’ Köln takımından vazgeçmek, kariyerimi olumsuz etkiledi’’ ifadelerini kullandı. Futbolcu hayallerinden ailesiyle birlikte Türkiye’ye kesin dönüş kararı nedeniyle vazgeçti. Köln takımında oynama hayalini geride bırakan Bartu Dizdaroğlu kariyerine Türkiye’de devam etme kararı aldı. Bu karar sonrasında Türk takımlarıyla görüşmelere başladı.

Türkiye’de kariyerine devam ediyor

Bartu Dizdaroğlu Türkiye’ye dönme kararı sonrasında Ankara Şeker Spor takımının kadrosuna dahil oldu. Formasını giydiği Ankara Şeker Sporda oynamaya başladıktan 3 sonra futbol hayatına yeni bir başlangıç yaparak profesyonel oldu.

Takımda büyük başarılar elde eden orta saha oyuncusu bir talihsiz yaşadı ve sol ön çapraz sakatlığı nedeniyle sahalardan bir süre uzak kalmaz zorunda kaldı. İyileşme sürecini azmi sayesinde hızla geçiren futbolcu yine başkent takımı olan Ankara Şeker Spor ile anlaşma imzaladı. Ancak yeni takımında da aşil tendonu problemi nedeniyle sakatlandı ve uzun süre oynayamadı. Aşil tendonu sakatlığı futbol ve basketbolcularda sıklıkla karşılan, bacak arka kas gurubundan en uzun kasın yırtılmasıdır.

Yeni Formasıyla, Yeni Takımında Sahalara Hazır

Son sakatlığı sonrasında da sağlığına ve formuna yeniden kavuşan başarılı orta saha oyuncusu İzmir Kuşadası Spor ile sözleşme imzaladı.

Yeni takımı Kuşadası Spor’da futbola devam etmesi üzerine açıklama yapan Bartu Dizdaroğlu önümüzdeki süreçte sahalara daha güçlenerek döneceğini, çalışmalarına yılmadan devam ettiğini söyledi. 27 yaşında olan futbolcu kariyerinin en verimli dönemini yaşıyor. Yaşadığı sakatlıkları atlatan futbolcu artık yeni takımı İzmir Kuşadası Spor formasıyla sahalara dönmeye hazır.  

Bartu Dizdaroğlu 17 Ekim 1993 Altındağ doğumlu, 27 yaşındadır.

- Elbistan Olay, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/4924754/bartu-dizdaroglu-kolnden-donmek-kariyerimi-olumsuz-etkiledi