Hüseyin Çoban’dan internetten para kazanma taktikleri

Hüseyin Çobanın bu kez bulduğu açık Apple Marka telefon kullananların tüm video, fotoğraf ve uygulamalarını ele geçirebiliyor ve özel yaşamın gizliliğini ihmal ediyor.

Bunu yetkililere bildirmesinin ardından Apple tarafından 220 bin dolar ödül parası teklifi aldı ve bu parayı az bularak açığı anlatmaktan vazgeçen Hüsnü Çoban gençlere internetten para kazanma taktikleri hakkında bilgi verdi.

İnternetten para kazanmak isteyen kendisi gibi internet dünyasına meraklı akranlarına ilk olarak bunun için oldukça zaman ayırmalarını ve hangi sektörde olurlarsa olsunlar pes etmeden çalışmaya devam etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Buna ek olarak yazılım meraklılarına da basit programlar yapıp ilk etapta bunları mobil mağazalarda ücretsiz sunmalarını önerdi. Böylelikle hem isimlerini duyuracaklarını hem de ileride uygulamalarına alacakları reklamlar ile iyi gelirler elde edebileceklerini ifade etti.

Bunun dışında internetten para kazanmanın birçok yolu olduğunu dile getiren Hüseyin Çoban bunlardan biri seçip sadece o alana yeterli vakit ayırıldığı taktirde başarı oranının yüksek olduğunu dile getirerek aynı anda birden farklı sektöre ve yola bulaşmaktan kaçılması gerektiğini dile getirdi.

Bu yollardan bazılarının; Blog açarak para kazanmak, geniş kitlelere erişen sosyal medya hesapları ile reklamcılık, makale yazarlığı, web site ve tema tasarımı satışı, Youtuberlık gibi daha birçok yol olduğunu ifade eden Hüseyin Çoban en çok hangisinde para kazanıldığını değil hangisinde daha başarılı olacağını düşünen ve araştıran kişilerin yaptıkları işte daha başarılı olacaklarını ifade etti.

- Elbistan Olay, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/4126486/huseyin-cobandan-internetten-para-kazanma-taktikleri