Elbistan Devlet Hastanesinde lağım kokusu!

Elbistan Devlet Hastanesinin poliklinikler binasının zemin katında yayılan lağım kokusu hasta vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. 2017 yılında hizmete açılan 300 yataklı Elbistan Devlet Hastanesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

Yapımından hemen sonra zeminde oluşan problemlerden sonra vatandaşların tepkisini çeken hastane şimdi de lağım kokusuyla karşı karşıya.

wcs.jpg?

Kan tahlili veya röntgen çektirmek isteyen vatandaşlar zemin katta bulunan tuvaletlerden sızan kokudan oldukça rahatsız. Hastalar yaşanan bu problemden dolayı şikayetlerini dile getirdi.

TEMİZLİKTE SIKINTI YOK, SIKINTI ALT YAPIDA

Edinilen bilgiye göre hastanede yer alan tuvalatlerin temizliklerinde sıkıntı yok. Sadece zemin katta bulunan tuvaletlerde alt yapı yetersizliğinden dolayı lağım kokusu oluşuyor.

GEÇİCİ KABUL YAPILMIŞTI

Geçici kabulü yapılan Devlet Hastanesinin, mevcut sıkıntılarından dolayı kabül işlemleri uzatıldı. Vatandaşları rahatsız eden kötü kokunun sebebi olan kanalizasyon çalışmasının ise ne zaman yapılacağı bilinmiyor.

"DEVLET HESAP SORSUN"

Tahlil işlemleri için zemin katta bulunan vatandaşlar ise konu hakkında konuşarak; "Devletimiz Elbistanımız için modern ve devasa bir hastane inşa etti. Allah devletimize zeval vermesin. Fakat hastaneyi kim yaptı bilmiyoruz ama bu iş böyle yapılmaz. Zemin kat tamamen lağım kokuyor böyle çalışma mı yapılır? ilk zamanlar da da hastanenin sağı solu dökülüyordu. Devletimiz bunlardan hesabını sorsun" dediler.

- Elbistan Olay, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/2468950/elbistan-devlet-hastanesinde-lagim-kokusu