Peak Games reklamı çalıntı çıktı

Peak Games adlı yazılım şirketi Türkiye'de 41 televizyon kanalında aynı anda reklam vererek adından söz ettirmeyi başardı.

Bir çok vatandaş televizyon kanallarının hacklendiğini sandı. Böyle milyonların ilgisini çeken Peak Games başarılı bir reklam yayınlayarak adından söz ettirdi.

Şirketin açık pozisyonları için işçi alımı yapmak isteyen şirket böyle bir reklam gereği gördü ve etkili de oldu. Şimdi milyonlarca kişi Peak Games iş başvurusu ve şartlarını araştırıyor.

REKLAM Ç'ALINTI ÇIKTI!

Peak Games'in yayınladığı reklam fikri ise kendilerine ait değil. Yani daha önceden aynı şekilde başka bir firma bu reklamı yaptı. Hatta Peak Games işi abartarak ilk reklam yapan firmanın arkaplan müziğini de kullandı.

İLK REKLAM OTOMOBİL DEVİ AUDI'DEN

Peak Games'in yayınladığı reklam filmi otomobil devi Audi'nin 2017 yılında yaptığı reklamın birebir aynısı. Hatta videoda kullanılan arkaplan müziği bile aynı.

Aşağıdaki 2 videodan Peak Games ve Audi reklamlarını karşılaştırabilirsiniz.

41 TV KANALINDA YAYINLANAN PEAK GAMES REKLAMI

REKLAMI İLK YAPAN FİRMA AUDI'NIN REKLAMI

Sosyal Medya'daki kullanıcılar ise "Bu ülkede ne zaman kaliteli bir şeyler görsek çok geçmeden çalıntı olduğu ortaya çıkıyor. Bir türlü özgün olamıyoruz" şeklinde yorumlarda bulundu.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1881833/peak-games-reklami-calinti-cikti