Ahmet Tıraş: 5 yıllık hizmeti 3 aya sığdırdık

Elbistan Belediye Meclisi Olağanüstü toplantı sonrası meclis üyeliği görevinden Belediye Başkan Vekilliği görevine başlayan Ahmet Tıraş, "AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal'ın destekleri ile 5 yıllık hizmeti 3 aya sığdırdık" dedi.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verd;

"Bilindiği üzere 16 Kasım 2018 tarihinden itibaren meclis üyeliği görevimizden Belediye Başkan Vekilliğine getirildim.

İlk olarak bir acil eylem planı hazırlayarak çalışmalara başladık. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal göreve geldiğim andan itibaren hiç bir zaman desteğini esirgemedi Tüm yatırımlarda devletimizin desteğini her zaman hissettik.

hop1.jpg?

YAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRDÜ

Bizlerde Sayın Bakanımızdan aldığımız güç ile tüm kamu kurumları ile istişare içerisinde çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. İlçemiz genelinde ilk olarak bozulan yolları onarmaya başladık ve yama çalışmalarımız aralıksız sürdürdük.

Temizlik ve işlerinde yaşanan sorunları tespit ederek 3 vardiya oluşturduk ve 24 saat aralıksız olarak hem çöp kamyonlarımız hem de elle toplama ekibimiz çalışmaya devam ediyor. İlçemiz genelinde bir çok ana caddede köpüklü su ile yıkamalar yaptık.

Kadınlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayabilecek Kadın Dinlenme Evi'ni hayata geçirdik. Fen İşleri Müdürlüğümüz Gece-gündüz çift vardiya olarak çalışmalarına devam etmekte olup, mahalle mahalle hizmetlerini götürmektedir.

hop2.jpg?

14 MAHALLEYE STABİLİZE YOL

Elbistan (merkez) 14 mahalle ile birlikte Karaelbistan, İğde, Hasankendi, Güvercinlik, Yapraklı, Ağlıca, Balıkçıl, Karahöyük, Elembey, Çatova, Doğan, Akören, Çıtlık, Kesmez, Geçit, Söğütlü, Çiçek, Akbayır, Özcanlı, Atmalıkaşanlı ve Büyükyapalak mahallelerinde stablize yol çalışmaları tamamlanmıştır. Kalealtı, Çalış, Izgın, Eldelek, Güblüce, İncecik, Gökçeören, Gündere ve Demircilik'te çalışmalar devam edecektir.

Altyapısı tamamlanmış mahallelerimizde 150 bin metrekare beton kilit parke yol yapımına Çiçek ve Akören mahallelerinden başlanmış olup çalışmalar devam etmektedir. Asfalt tamir bakım ve onarım işleri üç ekip halinde çalışmaktadır.

pinarbasi.jpg?

PINARBAŞI KAYNAK NOKTALARI KURTARILDI

İlçemizin en önemli bir sorunu ise Pınarbaşı idi. Burada dayaklaşık 1 ay gibi bir sürede çalışmaları tamamlayarak kaynak noktaları tekrar hayata geçmiştir.

Ova mahallelerimizde çiftçimize tarımsal destek verilmesi amacı ile tarım alanlarındaki ana su kanalları iş makineleri ile temizlenmektedir.

Tabi bunlar yapılırken kültürel faaliyetlerde de çalışmalarımız artarak devam etti. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için ders çalışma teknikleri ve motivasyon konulu seminer düzenledik.

emittelbistan.jpg?

EMİTT FUARINDA EN İYİ BİZDİK

Yine Şair Serdar Tuncer ve Kum Sanatçısı Veysel Çelikdemir'i hemşerilerimiz ile buluşturduk. Uluslararası Fuar olma özelliğine sahip EMİTT fuarında ilçemizi en iyi şekilde tanıtarak, 'En İyi Stand' ödülüne layık görüldük.

Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz ilçe genelinde denetimlerini artırarak kaldırım işgallerinin önüne geçti. Bilinçli tüketici kapsamında okullarımızda seminerler devam ediyor. Ve bunun gibi sayamayacağım bir çok hizmetimiz daha bulunmaktadır.

Tek amacımız Elbistanlı halkımızı daha temiz ve yaşanabilir şehir içerisinde hayatlarını sürdürmeleri sağlamaktır. Ben tekrar bu çalışma süresinde bizleri bir gün olsun yalnız bırakmayan ve her türlü desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal'a teşekkür ederim.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1878949/ahmet-tiras-5-yillik-hizmeti-3-aya-sigdirdik