Elbistan'da 35 bin öğrenci karne aldı

Elbistan'da öğrenciler karne heyecanı yaşadı. İlçe genelinde öğrenim gören 35 bin 200 öğrenci bugün karnelerini alarak eğitim-öğretim yılının 1. dönemini kapatmış oldu.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Topraktepe İlkokulunda düzenlenen karne programında konuşan kaymakam Özkan Demir, "Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da karne heyecanı yaşandı. 122 okulumuzda 35.200 öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor.

Bizler de bu amaçla Elbistan yatırımları kapsamında yeni yapılarak, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçirilen Toprak Tepe İlkokulu’nda öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olduk. Öğrencilerimizin karnelerini verdik. Bugün itibariyle kendilerine, ailelerine iyi tatiller dilerim.

Velilerimiz, karneleri hiçbir zaman başarı ya da başarısızlığın kriteri olarak görmesinler. Karne, bir başarının ya da başarısızlığın ölçütü değildir. İleriki dönemlerde öğrencilerimizi yönlendirme açısından bir kılavuzdur sadece.

Velilerimiz, bu anlamda öğrencilerine destek olsunlar. Başta Elbistan olmak üzere karne sevinci yaşayan tüm öğrencilere, öğretmenlere ve eğitim camiasının tamamına iyi tatiller diliyorum"dedi.

Programda Kayamakam Demir'in yanı sıra, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık'ta öğrencilere karnelerini takdim etti.

- Elbistan Olay, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1782644/elbistanda-35-bin-ogrenci-karne-aldi