Milli bilgi sistemine Elbistanlı imzası!

Tarım ve Orman Bakanlığı, çalışanlarının özlük hakları işlemlerinin yürütüleceği yerli ve milli personel bilgi sistemine geçiyor.

Edinilen bilgiye göre, bakanlıkta görevli olan ve aralarında Elbistanlı Bilişim Uzmanı Mehmet Hakan Yüksek'in de bulunduğu ekip, özkaynaklarla, tamamen yerli olan "Personel Bilgi ve Yönetim Sistemi" adlı yazılımı geliştirdi.

Yeni sistemle, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan yaklaşık 152 bin personelin özlük bilgileri, atama, yer değiştirme, kadro, terfi, emeklilik, disiplin, izin, mal bildirimi gibi iş ve işlemleri yapılabilecek.

Uygulama sayesinde bakanlığın en önemli ihtiyaçlarından biri olan personelin kendilerine ait özlük bilgilerini takip edebilecekleri ve taleplerini iletecekleri bir ortam oluşturulacak.

15 MİLYON TL KAR EDİLDİ!

Bakanlığın ihtiyacı olan bu yazılım dışardan alınmış olsaydı yaklaşık 15 milyon tl harcanacak, ilerleyen süreçte yazılımla alakalı çıkan problemler de ekstra bir ücretle yapılacaktı. Aralarında Elbistanlı Bilişim Uzmanı Mehmet Hakan Yüksek'in de bulunduğu ekip sayesinde bu yazılım ücretsiz yapılmış oldu.

HEMEN KULLANILACAK

Uygulamanın memur takip bölümünün Şubat 2019'da kullanımına açılacağı öğrenildi.

- Elbistan Olay, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1779544/milli-bilgi-sistemine-elbistanli-imzasi