Elbistan Belediyesi, gazeteciler gününü kutladı

Elbistan Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Tıraş, ilçede görev yapan basın mensupları ile Küçükler Ocakbaşı Restoranda akşam yemeğinde buluştu. 

Elbistan Belediyesinin düzenlemiş olduğu programa Başkan Vekili Ahmet Tıraş'ın yanı sıra, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Hasan Sungur, Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik ve partililer de katıldı.

dsc-0357.jpg?

Başkan Tıraş burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Gazetecilik mesleği özellikle fedakarlık isteyen zor şartlarda icra edilen önemli bir meslektir. Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzenini inşasında gazetecilerin rolü oldukça büyüktür.

Bu nedenle fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak toplum olarak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle yaptıkları görev gereği bir anlamda Kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.

dsc-0368-(1).jpg?

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Hasan Sungur'da yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Toplumsal gelişim sürecine sağladığı katkıları inkar edilemez olan yerel medyanın, kamuoyunun bilgilendirilmesinde ve bilinçlendirilmesinde toplumsal görevlerini üst düzeyde gerçekleştiriyor.

Basın, toplumun aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa etmektedir. Basın çalışanları çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve en hızlı şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmektedirler.

Güvenilir basın etiği çerçevesinde objektif olarak toplumsal görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.

Program sonunda Başkan Tıraş ve Başkan Sungur üzerine gazetecilerin isimleri yazılmış ve özel olarak yapılmış plaket ve 2019 yılına ait ajanda hediye etti.

dsc-0374.jpg?

- Elbistan Olay, Medya bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1778589/elbistan-belediyesi-gazeteciler-gununu-kutladi