Mahir Ünal'dan Müjde: Kültürhan 2019 yılında yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'Eski Askerlik Şubesi' arazisine yapılacak olan Kültürhan, Mahir Ünal'ın girişimleriyle 2019 yılı yatırım programına alındı.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ve Elbistan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Sungur'un Ünal'ı makamında ziyareti sırasında proje hakkında detaylar verildi.

Kültürhan hakkında açıklama yapan Mahir Ünal; "Bölgenin en güzel kültür merkezi, Kültür Bakanlığı’nın ilk uygulaması olan ‘Kültürhan’ yapıyoruz. İçerisinde bütün sanat alanlarıyla ilgili atölyelerin ve büyük konferans salonunun olduğu büyük bir Kültürhan yapıyoruz. Bütçesi ayarlandı. Bir ilde ne varsa Elbistan’da şuanda var. Milletimize ve yurdumuza dair ömrümüzden uzun hayallerimiz var. Bunlardan biri de yaşayan mekân olarak tasarladığımız Kültürhan yapmak. Kültürhan çok önemli bir mekân olacak. Geleneksel Selçuklu ve Osmanlı mimarisiyle yapılacak" dedi.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ve Elbistan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Sungur, projenin 2019 yılında yapılacağı için desteklerinden dolayı Mahir Ünal'a teşekkür etti.

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1775328/mahir-unaldan-mujde-kulturhan-2019-yilinda-yapilacak