Pozitif Gençlik Konferansı Düzenlendi

Elbistan Fen Lisesi Toplantı Salonu'nda Eğitimci-Yazar Sebahattin Yaşar tarafından verilen pozitif gençlik seminerinde, "Gençlerimizi eğitmek hayata hazırlamak için yetişkinlerin de kendini yetiştimesi gerekir. Onlarla ilgili kitapları okumak , araştırma yapmak , uzmanlardan destek almak lazım. Maalesef kitap okuma alışkanlığı bizim kültürde yok" dedi.

Yaşar, "Gençlik demek, gelecek demektir. Gençler pozitif olmak istiyorlar, ama bunun nasıl olacağını bilmiyorlar. Pozitifliği dış dünyada aramaya kalksalar, haberlerde, internet dünyasında, gazetelerde, televizyonlarda, şehrin reklâm panolarında aramaya kalksalar, bu iyice bunalıma itmekten başka bir çözüm getirmeyecektir. O zaman pozitiflik, dış dünyada, görülen unsurların dışında aranması gerekecektir. Pozitiflik dışarıda aranacak bir şey değil, içeride aranacak bir şeydir. Yani programı yüklemeden, algılamayı beklemek mümkün değildir" diye konuştu. Eğitimci-Yazar Yaşar, "Gençler, pozitif gençlikte kendini buluyor, kendi gerçeğiyle yüzleşiyorlar.Neler yapabileceklerini, neleri başarabileceklerini daha yakından görüyorlar. Gençlik, hayatın en önemli dönüm noktası olduğu için, bu noktadaki gelişmeler, sonraki bütün zaman dilimlerini etkileyecektir. O zaman nasıl bir ihtiyarlık veya istikbal düşünüyor iseniz, ona uygun bir gençlik yaşamanız gerekecektir" dedi.

Fen Lisesi Müdürü Tayyip Güneş, konferansa katılan Eğitimci-Yazar Sebahattin Yaşar'a program sonunda çiçek takdim ederek, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 15:18

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1550053/pozitif-genclik-konferansi-duzenlendi