EMYO Müdürlüğüne Muharrem Eren Atandı

Doç. Dr. Hanifi Binici’nin Elbistan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinden ayrılmasının ardından, göreve Müdür yardımcısı olarak çalışan Öğretim Görevlisi Muharrem Eren atandı.

Eren, "2010 yılında Sayın Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ın rektör olarak seçilmesinin ardından Sayın Doç. Dr. Hanifi BİNİCİ’nin müdür olarak atanmasıyla oluşturulan yeni yönetim; Elbistan Meslek Yüksekokulu için bir miladı gerçekleştirmiştir.

Bu bağlamda Elbistan MYO’da oluşturulan ekip ile sıradan bir MYO yerine; konferans ve seminerler düzenlenen, AR-GE yapabilen, Ulusal kongrelerde bildiri sunan, donanımlı laboratuarlara ve modern dersliklere sahip olan, çevre ve ağaçlandırmaya önem veren, kapsamlı peyzaj düzenlemeleri yapılan, sosyo-kültürel ve hijyen iç mekanlara sahip, farklı bir MYO olmuştur. Elbistan Meslek Yüksekokulu, tarihinde ilk defa öğrencilerle TÜBİTAK destekli Proje Pazarı ve Proje Yarışmalarına katılmıştır. Türkiye geneli yapılan yarışmalarda projelerimiz;sürekli ilk 5 derecelerin içerisinde yeralmıştır. Bu projelerin bazılarının “Faydalı Model” başvuruları, Türk Patent Enstitüsü’ne yapılmıştır. “Su Sayaçlarında Tonaj Kaçağının Önlenmesi” adlı öğrenci projesinin patent alınmasında son aşamaya gelinmiştir.

Öğrencilerimizin Afyonkarahisar’da düzenlenen II. Ulusal Sinanpaşa MYO Kongresine katılmaları sağlandı. Bu bağlamda; “Meslek Yüksekokullarında Projeli Eğitim”, “Yeni Bir Meslek Yüksekokulu Modeli” “Meslek Yüksekokulları ile Sanayi İşbirliği” ve “Üç Boyutlu Eğitim Sistemi ve Uygulamalı Yeterlilik Sınavları ile Yeni Dönem Meslek Yüksekokulları” adlı makaleler sunuldu.

Elbistan Kaymakamı, Sayın Tuncay AKKOYUN başkanlığında; her ayın ilk haftası Kaymakamlıkta düzenlenen daire amirleri istişare toplantılarına ve resmi gün ve bayramlarda İlçe protokolüne katılım sürekli sağlandı.

Sayın Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Mahir Ünal Bey’in katkılarıyla; İlçemizde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi “Akademik Danışmanlık Dersleri” Yüksekokulumuz bünyesinde verilmeye başlanmıştır" dedi.

Eren, "Başta Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey’in katkılarıyla; İlçemizde Elbistan Teknoloji Fakültesi kurulmuştur. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ın özverili çalışmaları ileidari ve akademik kadro tamamlanmıştır. Fakültemiz’de; 2015-2016 eğitim - öğretim yılında “Enerji Sistemleri Mühendisliği” bölümüne, öğrenci alınabilecek duruma gelinmiştir.

İlçemizde önceden beri büyük bir titizlikle yapılan ÖSYM sınavlarının yanında, Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey’in katkılarıyla; Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları, 6-7 Aralık 2014 tarihleri itibariyle İlçemizde yapılacaktır. Yüksekokulumuz koordinatörlüğünde yapılacak olan bu sınavlar için tümhazırlıklar tamamlanmıştır.

2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde Nurhak Yerleşkesi; Bilgisayar Programcılığı ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programlarına öğrenci alınmış, ilk etapta eğitim binasının fiziki altyapısı tamamlanarak, eğitim- öğretim donanımları temin edilmiştir. Burada 11 akademik personelin görevlendirmesi yapılarak, bu dönem 60 öğrenciyle, eğitim öğretim faaliyetlerine başlanmıştır. Ayrıca, buradaki öğrencilerimiz için Nurhak Öğretmen Evi’nde tadilat yapılarak, barınma imkânları sağlanmıştır. Yine, Nurhak Öğretmen Evi ile Üniversitemiz arasında yapılan bir anlaşma gereği öğrencilerimiz için yemek hizmetleri satın alınmıştır.Sayın EREN bu süreçten sonra ise;

Elbistan MYO aktif olan 18 programda; 34 akademik, 21 idari ve 14 güvenlik personeli ve toplam 1830 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yüksekokulumuzda yeni açılan; Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İş Makineleri Operatörlüğü, Otobüs Kaptanlığı, Sivil Savunma ve İtfaiyecilikprogramlarına, akademik kadro eksikliği giderildikten sonra öğrenci alınması için harekete geçilecektir.

KSÜ web ana sayfasında 4 yıldır her ay yayınlanan; Elbistan MYO e-bülteni yayınlanmaya devam edecek ve 2014 faaliyet raporu hazırlanarak basımı gerçekleştirilecektir. Ayrıca, Yüksekokulumuzun bir tanıtım CD’si hazırlanarak; hem öğrenci temin ettiğimiz kurumlara hem de öğrencilerimize istihdam sağlayan kuruluşlara dağıtımı yapılacaktır.

Nurhak Yerleşkesinde peyzaj düzenlenmesi yapılacaktır. Doğan Yerleşkesi kampüsünde; otomatik sulama sisteminin tamamlanması, doğal çim futbol sahasının faaliyete geçirilmesi, zemin kat granit fayansının ve boya işlerinin yapılması hızla sağlanacaktır.

Afşin Elbistan Termik Santrali ana yolundan kampüs girişi tali yolun, Yüksekokul ve Teknoloji Fakültesi önü çift taraflı refüj yollarına asfalt dökülmesi için başlatılan girişim takip edilecektir.

Bölgede öğrencilerimize istihdam sağlayan; kurulu termik santraller, şeker fabrikası, besi hayvanları üretim çiftlikleri, hastana ve küçük sanayi kuruluşları gibi işletmeler ile koordineli olarak; aranılan vasıfta kalifiye eleman yetiştirilmeye çalışılacak, teoriden çok uygulamalı eğitim verilecektir.

Elbistan’da “Yapılarda Beton Numunesi Alma ve Deprem Etüt Raporu” ile Motorlu Taşıtlarda“Şase ve Motor No Tespit ve Raporu” verilmeye ve bilirkişilik yapılmaya devam edilecektir.

Türkiye genelinde, çalışmaları devam eden MYO’lar arası İnovasyon Proje Pazarı ve Proje Yarışmalarının Elbistan’da yapıbilmesi için gerekli girişimler yapılmaya devam edilecektir.

Elbistan ve Nurhak’ta halkın ihtiyaç duyduğu ve duyarlı olduğu konularda faydalıkonferans ve seminerler düzenlenecektir.

Öğretim elemanlarının akademik kariyer yapmalarına kolaylık sağlanacak, toplam kalite yönetimi anlayışla,önceden olduğu gibi mesai gözetmeksizin çalışmalarımız devam edecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 12:13

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1549999/emyo-mudurlugune-muharrem-eren-atandi