Vali Güvençer'den taziye ziyareti

Vali Güvençer, Ankara'da yaşanan bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden 28 kişiden biri olan Gülşen Yıldız'ın (33) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Mahallesi'nde kurulan taziye evinde baba İbrahim Yıldız ve yakınlarıyla bir araya gelen Vali Güvençer, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Vali Güvençer, burada yaptığı konuşmada, "Gülşen, hepimizin kızıydı. Aile için katlanılması zorunlu ama çok zor bir durum. Ailenin yüreğini ferahlatacak olan, bu vahşi, beklenmeyen, haince tuzak sonrası meydana gelen ölümü toplum olarak hep birlikte dik durarak, izale edilmesi devlet ve bizler tarafından katillerin biran önce bulunup cezalandırılmasıdır. Bizim şuan asıl ortaklaşmamız gereken, bu acının azaltılıp dindirilmesidir. İnsan olarak can parçalarımızı kaybettiğimizde, aynı acıyı taşıyoruz bende bir baba olarak taziyesine geldiğim babanın acısını bire bir yaşıyor, paylaşıyorum. Herşeyden önce bizlerde birer insan olarak ölümün yürekte yarattığı bu derin acısını hepimiz çok iyi anlayabiliyoruz" dedi.

Güvençer, son olarak baba İbrahim Yıldız ve ailesine başsağlığı dileyerek herhangi birşeye ihtiyaçları olduğu her an yanlarında olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 18:32

- Elbistan Olay, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanolay.com/haber/1548652/vali-guvencerden-taziye-ziyareti