"Terörle yaptığımız mücadeleden inciniyorlar"

İçişleri Bakanı Soylu, CHP İstanbul Milletvekilli Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine ilişkin, "Bunu açık söyleyeyim anamuhalefet partisinin bu milletvekiline acilen çağırıp ağzının payını vermesi lazım." dedi.

"Terörle yaptığımız mücadeleden inciniyorlar"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kuruluşunun 191'inci yıl dönümü dolayısıyla 81 ilin zabıta teşkilatının temsilcileriyle bakanlıkta bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada terörle mücadelenin zorluğuna değinerek, her geçen gün bu mücadeleye ilişkin imkan ve kabiliyetlerin artırılması gerektiğine dikkati çekti.

İsrail'den insansız hava araçları alındığında birtakım zorluklarla karşılaşıldığını anımsatan Soylu, savunma sanayisini millileştirmenin Türkiye'nin en önemli politikalarından birisi olduğunu vurguladı.

Soylu, İçişleri Bakanlığına ait insansız hava araçlarının iç güvenlik çerçevesinde teröristlerin yerlerini belirlemek için 1 yıl önce havada kaldığı saatin ayda 20 saati geçmediğini, ancak bunların en son haftada 620 saat uçuş yaptıklarını, bunun da ayda 2 bin 500 saate denk geldiğini söyledi.

"Herkes memleketimizin geleceğini düşünüyor"

Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Birileri bundan rahatsız olmuş. 'Savaşta bile bu kurallar uygulanmaz' diyor. Savaş ne demek? Yani biz PKK ile savaşıyoruz, öyle mi? Öyle bir zehirli kelimedir ki bu. Bu kelimenin anlamı şudur, PKK bir terör örgütü değil, Allah korusun onların dilinde PKK, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile eşit şartlarda savaşabilecek bir yapının sahibi. Aslında silahlı insansız hava araçlarını bir şekilde suçlamaya çalışırken, terörle yaptığımız mücadeleden incindikleri apaçık ortadadır. Bunu açık söyleyeyim ana muhalefet partisinin bu milletvekiline acilen çağırıp ağzının payını vermesi lazım. İyi ya sivil insanlarımızı öldürecekler, öyle mi? Sadece ekmek kazanmak için, birisinin elektriğini bir yerden bir yere bağlayabilmek için gidebilecek silahsız masum insanları öldürecekler, bir tek sesiniz çıkmayacak sizin. Sonra 'adalet' diye yürüyeceksiniz. Orada insanlarımızı, köylerinde yolların imecesini yapabilmek için bir araya gelmiş insanları, sivil masumları öldürecekler."

Birilerinin Türkiye'nin milli savunma sanayisini hedef almasının boşuna olmadığını belirten Soylu, "Başkalarının tercümanlığını yapıyorlar. Bu kadar açık ve nettir. Bugün jandarmamız, polisimiz, korucumuz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları Mehmetçiklerimiz hep beraber yoğun bir mücadele ortaya konulmaktadır. Kimse canını düşünmüyor. Herkes memleketimizin hürriyetini, yarınlarını ve geleceğini düşünüyor." dedi.

"Türkiye köklü bir geçmişe sahip"

Türkiye'nin köklü bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

"Bu gün dünyada seyrettiğimiz kanlı ve traji̇komi̇k tiyatro, bi̇r ülkeni̇n seçi̇me gi̇recek parti̇ li̇derleri̇ni̇n televizyonda Türki̇ye karşıtlığı üzerinden oy devşirmeye çalışmaları, Avrupa'nın göbeğinde aleyhi̇mi̇ze düzenlenen yürüyüşler ve paneller... İşte bi̇zi̇m bu köklü mazimize yeni̇den el uzatmamızın ve oradan güç alarak geleceği inşa etmeye çalışmamızın, 1923’e, 1071’e el uzatıp 2023, 2071 dememi̇z yüzündendir."

"Bizzat bizler tanıklık edeceğiz"

"Türkiye'de PKK'nın, FETÖ'nün, DEAŞ'ın, diğer terör örgütleri̇ni̇n, uyuşturucu terörünün ve trafik terörünün bi̇ti̇şi̇ne, bi̇zi̇m çocuklarımız deği̇l, bizzat bi̇zler tanıklık edeceğiz." diyen Soylu, uyuşturucuyla mücadele konusunda zabıtaya da sorumluluk düştüğünü vurguladı.

YORUM EKLE