Göksunlu Kaymakam Kayyum Olarak Atandı

Erzurum’un Karayazı ilçesinin DBP’li Belediye Başkanı Mehmet Sait Karabakan’ın görevden uzaklaştırılması üzerine Göksunlu Karayazı Kaymakamı Kamil Aksoy’un, Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Göksunlu Kaymakam Kayyum Olarak Atandı

Valilikten yapılan açıklamada, Karayazı Belediye Başkanı Mehmet Sait Karabakan’ın, İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılıp yerine Karayazı Kaymakam Kamil Aksoy’un, Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği kaydedildi.

Kaymakam Kamil Aksoy Kimdir?

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Göksun'da, liseyi Kahramanmaraş'ta tamamladı. 2007 yılında ODTÜ İİBF iktisat bölümünden mezun oldu. Mezuniyetine müteakip bir süre Türkiye Kalkınma Bankasında uzman yardımcısı olarak çalıştı. 2009 yılında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap eden Kaymakam Aksoy sırasıyla Mecitözü (Çorum) ve Akseki (Antalya) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Yurtdışı stajı çerçevesinde 1 yıl Paris Sorbonne'da Fransızca eğitimi aldı. 1 ay süresince Nantes Bölge Valiliğinde Fransız İdare Sistemi ile ilgili çalışmalar yaptı. 2012-2015 yılları arasında Kayseri ilinin Pınarbaşı ilçesinde görev yapan Kaymakam AKSOY, İçişleri Bakanlığının 28.06.2015 tarih ve 2015/398 sayılı Müşterek Kararnamesi ile Karayazıya.  İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Kaymakam AKSOY, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE