Sosyal medyadaki terör destekçilerine geçit verilmeyecek

Güvenlik güçlerini hedef gösteren, terör eylemlerini öven ve destekleyen paylaşımlarda bulunanların emniyet birimlerine bildirilmesi için kurul oluşturuldu.

Sosyal medyadaki terör destekçilerine geçit verilmeyecek

İnternet Medya Federasyonu Genel Başkanı Talat Atilla, güvenlik güçlerini hedef gösteren, terör eylemlerini öven ve destekleyen paylaşımlarda bulunanların emniyet birimlerine bildirilmesi için kurul oluşturduklarını belirtti.

Atilla, yaptığı açıklamada, İstanbul'da yaşanan terör saldırılarının ardından sosyal medyada terör propagandası yapan kullanıcıları yakın takibe aldıklarını bildirdi.

Terörü öven, terör örgütlerine destek verenlerin, sosyal medyada rahatça dolaşmasının önüne geçmenin vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Atilla, "Federasyon olarak, güvenlik güçlerini hedef gösteren, terör eylemlerini öven ve destekleyen paylaşımlarda bulunanların emniyet birimlerine bildirilmesi için kurul oluşturduk." dedi.

Atilla, vatandaşlardan da bu konuda destek beklediklerini vurgulayarak, ihbarların "internetmedyasifederasyonu@gmail.com" adresine yapılabileceğini kaydetti.

YORUM EKLE