Ultra Maraton İçin Büyükşehir'e Teşekkür Ettiler

Elbistan, Afşin, Ekinözü Ultra Maraton Organizatörü İbrahim Şahin, yapılan etkinliğe destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'a teşekkür etti.

Ultra Maraton İçin Büyükşehir'e Teşekkür Ettiler

Elbistan, Afşin, Ekinözü Ultra Maraton Organizatörü İbrahim Şahin, yapılan etkinliğe destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'a teşekkür etti.

16 Ekim 2014 Perşembe 15:20
Ultra Maraton İçin Büyükşehir'e Teşekkür Ettiler

Proma Altınşiş Restoranda basın mensupları ile bir araya gelen Şahin, ultra maraton etkinliğinin gelecek yıl şenlik havasında geçeceği müjdesini verdi.

Şahin, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, "Bu yıl 6. Elbistan, Afşin, Ekinözü Ultra maraton koşusu başarılı bir şekilde sonuçlandı. Koşuya 1'i kadın toplam 18 sporcu katıldı" dedi.

Şahin, "2014 yılı ultra maratonu için söz verenler ve Türkiye Atletizm Fedarasyonu faaliyet takvimine alınması için taahütte bulunan bir kurum koşuya bir ay kala ekonomik sebepler bahane ederek bu sene ultra maratonuna sponsor olmayacağını bildirdi. O zamana kadar yurt içinde ve dışında bir çok sporcu başvuru yapmışlardı.

Bu koşunun iptal edilmemesi için Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi ve Kent Konseyi ile görüşmelerim oldu. Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi ve Elbistan Kent Konseyi gereken desteği esirgemediler. Güvenlik ve organizasyon konusunda Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun gereken desteği verdiler. Her zamanki gibi il meclis üyesi Ali Demir ve adını sayamadığım değerli Elbistanlı iş adamları gereken desteği esirgemediler. Bu yıl 6.'sı düzenlenen ultra maraton koşusu Türkiye Atletizm Federasyonu takviminde belirtilen zamanda oldu. Burada Kahramanmaraş büyükşehir belediyesine, Elbistan kaymakamlığına , iş adamlarımıza ve tüm Elbistan halkına teşekkür ederim" dedi.

Şahin, "Ne hikmetse son anda sponsorluktan sorumsuzca çekilen kurum söz verdiği taahhüt de bulunup imza attığı halde, bunu hiçe sayarak bir marka olan Elbistan, Afşin ve Ekinözü ultra maratonunu engellemek istemiştir. Buna engel olamayınca niye benim yapmak istemediğim maratonu yaptın diye kent konseyin üzerinde baskı kurarak istifalarını istemiştir. Bu kurumun tepesindekilere şunu sorarım; "maddi imkansızlık sebebini bahane ederek yapılmamasını istemediğin maratonu kent konseyinin yapması ile ne zarar gördün. Yapılmasaydı ne karın olacaktı. Bunu Elbistan halkına ve kamuoyuna havale ediyorum. Elbistan halkı sorumsuzca yapılan hareketin ne olduğunu soracaktır" dedi.

Şahin, "Son olarak Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkanı Fatih Erkoç ile ultra maraton için görüştüğümde, bu iş için bundan sonra gereken desteği vereceğini ilettiler. 2015 için de durmak yok yola devam. Gelecek yıl yapılması planlanan 7. Elbistan, Afşin, Ekinözü Ultra Maraton koşusu için Elbistan Kaymakamı Sayın Tuncay Akkoyun organizasyon konusunda desteklerini esirgemeyeceklerini söylediler. Gelecek yıl 10 Ekim 2015 tarihinde Kavaktepe Mahallesi'nden start verilecektir. Devamında gençlik konseri ile festival havasında gececektir. Büyük bir katılım ile bu yarış düzenlenecektir. Şimdiden yardımını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Son Güncelleme: 16.10.2014 15:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Haber Yorumları
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek veya küfürlü yorumlarınız yayınlanmaz. Yayınlanan yorumlardan yorumu yapan üye veya ziyaretçiler sorumludur.
Avatar
Ali Gültekin Biniş 2014-10-16 17:50:07

yöremize böyle bir etkinlik kazandırdığı için değerli kardeşim ibrahim şahin'e sonsuz teşekkürler. allah kendisinden razı olsun.

Avatar
cuma 2014-10-17 14:59:24

koptunuz yeter heri :)

Avatar
ahmet 2014-10-17 17:40:27

belediye ile birbirine düştüler galiba