Elbistanspor Kapatılıyor

Elbistanspor Kulüp Başkanı Ali Güçlü, kulubüne yeterli desteği bulamadıkları gerekçesiyle kapatma kararı verdiklerini söyledi.

Elbistanspor Kapatılıyor

Elbistanspor'a destek konusunda sıkıntılar yaşayan ve aradığı yeterli desteği bulamayan kulüp başkanı Ali Güçlü, kulübün ekonomik nedenlerden dolayı kapanma noktasına geldiğini belirtti.

Kapatma kararı aldıklarını ifade eden kulüp başkanı Güçlü, "Elbistanspor, geçen sezon yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Bölgesel amatör Ligden bir alt lige düşmüştü. Elbistanspor'un yeniden bölgesel amatör ligde mücadele edebilmesi için Kahramanmaraş'taki Sakaryaspor'u satın aldık ve ismini Elbistan Dirilişspor yapmıştık. Fakat belediye başkanı ve diğer yetkililerle yapmış olduğumuz görüşmede bize yeterli desteği veremeyeceklerini bildirdiler. Belediye desteği olmadan kulübün ayakta kalması çok zor olacaktır. Bu nedenle Elbistanspour'u kapatma kararı aldık" dedi.

TAKIM YANLIZ VE SAHİPSİZ BIRAKILDI

İsim değişikliği sonrasında muhteşem bir kadro oluşturduklarını anlatan Güçlü, "Elbistanspor'un bölgesel amatör ligde yeniden yer alması için biz üzerimize düşeni yaptık. 23 tane profesyönel liglerde oynamış futbolcu getirdik. Belkide sezonu namağlup tamamlayacak bir takım kurulmuştu. Ne yazık ki yeterli desteği göremediğimiz için futbolcular kendilerine takım aramaya başladılar. Bu durum Elbistan'a yakışmadı. Takım yalnız ve sahipsiz bırakıldı. Bu kararı alamamızda hakkı olanlara teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarihe not düşülecek.
Tarihe not düşülecek. - 2 yıl Önce

Elbistan belediyesi bugüne kadar zaten canım,canım bir destek vermedi.futbolcuların karınlarını doyurmakla bu iş olmaz ki.,bölgesel amatörde oynayan oyuncuların hemen,hemen tamamı yabancı oyunculardan oluşuyor.yani ikinci bir işleri yok gayet tabii ki makul ölçüde onlara destek olmak gerekir.başarılı olan kulüplerde zaten bunu yapıyorlar .futboldan anlamayan kendi güdümlerinde ki insanları başkan yaptılar.sonuç ortada.eğer Eyüp cerenin önünü kesmemiş olsalardı takım şu an en az 2. ligdeydi.adam takımı bir üst lige çıkaracak diye yürekleri düştü. Urfa ya finallere giderken bir araba bile vermediler.yapacak bir şey yok kaderine üzülecek tarihe de not düşülecek uzun yıllarda konuşulacaktır.yapacak bir şey yok,zorla olmuyor insanın içinden gelmesi gerekiyor.

elbistan sevdalısı
elbistan sevdalısı - 2 yıl Önce

elbistan spor kimsenin değildir kimse kapatamaz lütfen yapamıyorsanız bırakın bir vatan evladı alır bal liği olmaz süper amatör olur