Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Amatör Spor haftası kapsamında Elbistan Gençlik Merkezi ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle başladı.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Amatör Spor Haftası dolayısıyla Elbistan Gençlik Merkezi ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından Elbistan Çim Sahada açılış töreni düzenlendi.

Törende konuşan kaymakam Tuncay Akkoyun, sporun ve hareket etmenin önemli olduğunu belirtti.

Sporun herkes tarafından yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini kaydeden Akkoyun, şöyle konuştu: "Ülkemizde amatör sporun gelişmesi gençlerin, çocukların daha uygun ortamlarda spor yapmaları için çok büyük boyutlarda spor tesisleri yapılmış ve yapılmayada devam etmektedir. Elbistan ilçemizdede kurulan bir çok sosyal tesis, spor alanları 7’den 70’e sportif hareketliliğin, birlik ve beraberliğin sağlanması, yeni yatırımlarla gençlerimizin modern tesislerde spor yapmalarına imkan sağlanması adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Elbistan’da sağlam bir spor alt yapısı oluşturarak gençlerimize sporu sevdirmek en büyük önceliklerimizdendir" diye konuştu.

Amatör Spor Haftası yapılacak çeşitli sportif etkinliklerle hafta boyunca devam edecek.

Çim sahada yapılan etkinliğe, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Müftü Muhsin Demirel, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, Halk Eğitim Müdürü Nuri Yalçınöz, Eğitim Bir Sen Sendika Başkanı Tahsin Çıplak, Elbistan Hava ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Turgut Akbaş, Elbistanspor Kulüp Başkanı Av. İhsan Kılıç ve siyasi parti temsilcileri ile amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.   

YORUM EKLE