Elbistan Devlet Hastanesine 5 yeni doktor daha geldi

Elbistan Devlet Hastanesi'ne atanan 5 yeni doktor görevine başladı. Atanaması yapılan branşlar arasında bir Cildiye Uzmanı, bir Çocuk Sağlığı Uzmanı, iki Psikiyatri Uzmanı ve birde Nöroloji uzmanı yer alıyor.

Elbistan Devlet Hastanesine 5 yeni doktor daha geldi

Elbistan Devlet Hastanesi'nde doktor kadrosu genişledi. Son yapılan atama ile birlikte 5 doktor daha ilçede görevine başladı.

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Akif Türk, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: "Yeni yapıulan atamalarla birlikte 5 uzman arkadaşımız daha ekimizi katıldı. Yeni arkadaşlarımızın göreve başlamasıyla birlikte hastanemizdeki uzman doktor sayısı 64 kişiye ulaştı. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte bizim belirlediğimiz bazı hedeflerimiz vardı. Onları hayata geçirmeye çalışacağız. Hastanemizde taoplam 3 psikiyatri uzmanımız oldu. Bu arkadaşlarımızdan bir tanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde hastalarımıza hizmet verecek. Diğer doktor arkadaşlarımızda poliklinik hizmetinin yanı sıra yeni kuracağımız açık psikiyatri servisinde yani yataklı servisimizde ilçemizde ilk olarak psikiyatri hastalarını yatırıp tedavi etmeye başlayacağız. Bundan sonra ki hedefimiz kapalı bir psikiyatri servisi açmanın peşinde koşacağız. Onu da açtığımızda psikiyatri hastalarımızı ilçemizde tedavi etmeyi düşünüyoruz. Psikiyatri hastalarının dış sevklerinin de önüne geçmiş olacağız." dedi.

Cildiye servisinde tek doktorla hizmet verildi,ğini anlatan Başhekim Türk, "Cildiye servisimizdeki doktor sayısı yeni atamayla birlikte ikiye çıktı. Cildiye servisindeki yoğunlukta azalacak. Hastanemizde iki uzman doktor olduğu için estetik polikliniği açmayı planlıyoruz. Elbistan halkına estetik polikiliğinide açarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz." dedi.

Nöroloji servisinde yoğun çalıştığını ifade eden Türk, "Nöroloji servisinde görev yapan doktor sayısı insanlara hizmet etme noktasında yetersiz kalıyordu. Yeni görevine başlayan doktor arkadaşımızda hastalarına elinden gelen en güzel hizmeti sonacaktır." dedi.

Türk, "Çocuk Sağlığı Uzmanımızda göreve başladı. Daha önce açılışını yaptığımız 2. basamak yeni doğan vardı. Buradaki doktorlarımız 24 saat görev yapmaktadır. Bundan sonra daha da kaliteli bir şekilde çocuklarımızın sağlığı için çalışacağız." diye konuştu.

Devlet Hastanesi Başhekimi Akif Türk, önümüzdeki atama döneminde Çocuk Cerrahisi, Kardiyovasküler cerrahi, Plastik cerrahi bölümlerindeki personel eksikliğini tamamladıklarında branş olarak bir eksiklerinin kalmadığını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Gokce
Mehmet Gokce - 4 gün Önce

Hizmetin kotusu olmaz lakin bugun anjo basit bir operasyon oldu elin memleketinde merdiven altinda yapiolar bizim hastane sevk merkezi heleni ambulansa at gonder sistem bu
kanser hadtalarinin magduriyetini hic katmiyorum bunlar duzeltilmeli insAllah iyi olur

fahrican doğan
fahrican doğan - 4 gün Önce

çocuk cerarahi çocuk gastroentolojiye ihtiyac var hastanemizin hoş gelmiş doktarlarımız hayırlı olsun hastanemize görevlerinde başarılar dilerim saygılar

Dr
Dr - 3 gün Önce

Yurtdışına göre anjio sayısı aşırı fazla çünkü gereksiz anjio çok yapılıyor. Yurt dışına göre anjio ünitemizde çok fazla.