Elbistan'da 23 öğrenci zehirlendi

Elbistan'da okula getirdikleri yiyeceklerden tüketen 23 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Elbistan'da 23 öğrenci zehirlendi

Edinilen bilgiye göre, Büyükyapalak Mahallesi'ndeki Büyükyapalak Gazi Ortaokulu öğrencisi 23 çocuk, "Yerli Malı Haftası" kapsamında bakkaldan getirdikleri yiyeceklerden tüketti. 

Bir süre sonra mide bulantısı yaşayan 23 öğrenci zehirlenme şüphesi üzerine, 112 Acil servis ambulansı ekipleri ve öğretmenleri tarafından Elbistan Devlet Hastanesi Acil Servisine götürüldü.

Öğrenciler, Coca Cola ve Coca Cola üretimi içeceklerden içtikden sonra rahatsızlandıklarını söylediler.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, tedavi gören öğrencileri hastanede ziyaret etti.

Bayazıt, "23 öğrencimiz gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi görüyor. Düşüncemiz yerli malı haftası etkinlikleri kapsamında dışarıdan getirdikleri yiyecek ve içeceklerden kaynaklandığını düşünüyoruz. Tahlil sonuçları temiz çıktı. Şuanda müşahede altında tutuluyorlar. Öğrencilerimize ve ailelerine geçmiş olsun diyorum. Diğer okullarımızdaki öğretmenlerimizin de yerli malı haftasında öğrencilerimize dışarıdan yiyecek getirmeyelim. Günün anlam ve önemine uygun şekilde yiyeceklerin tüketilmesini sağlayalım" diye konuştu.

Ayakta tedavi edilen öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Var bi tezat
Var bi tezat - 5 ay Önce

Yerli malı haftasında coca cola....

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

Elbistan olay aldığı numuneleri laboratuvar da inceleyip bu kanaate varmış. Bu kola içinde bakteri yaşamaz ki zehirlesin.

Memet Yamanlı
Memet Yamanlı - 4 ay Önce

koka kolanın Allah belasını versin bunlar hep ameriganın oyunları Ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanıyor Bunu adil öksüz planladı Yapalağın güçlenmesini istemiyorlar koka kola israil malı içmeyin HEDEF 2023

Veli
Veli - 4 ay Önce

Herhangi bir öğrencide zehirlenme bulgusu çıkmadı. Coca Cola'yı ben de sevmem. Ama dayanaksız haber yapılmamalı.