Anne ve Bebek Ölümlerinin Azalması İçin Çalışacaklar

Elbistan ilçesinde İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün düzenlediği "Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler" eğitimine katılan doktor ve sağlık görevlilerine sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Anne ve Bebek Ölümlerinin Azalması İçin Çalışacaklar

İl Halk Sağlı Müdürü Ahmet Yener, Elbistan Hekimevi salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, üreme sağlığı, aile planlaması, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon, gençlik, güvenli annelik, anne sütünün önemi, doğum öncesi ve sonrası bakım konularında üç hafta süren eğitim verildiğini söyledi.

Yener, "Sağlık Bakanlığı'nın anne ve bebek ölümlerini azaltmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinlik ilçede yaptığımız 6. eğitim programıdır. Aile hekimleri ve aile hekimliğinde çalışan sağlık personeli bu eğitim programlarına katılarak anne ve bebek ölümlerinin azalmasına yardımcı oluyorlar" dedi.

3 hafta süren eğitim programına katılan 16 personele sertifi verildi. Törene, İl Sağlık Müdürü İlker Çitil, Elbistan Sağlık Müdürü Mustafa Murat Küçük, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Nuran Gök katıldı.


Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 15:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET GÜL
MEHMET GÜL - 3 yıl Önce

yaşa ki̇ neler göreceksi̇n daha heki̇m evi̇ne heki̇m dişinda personel gi̇rmi̇ş vay be
doktor dişindaki̇leri̇n o bölgeye gi̇rmesi̇ yasak deği̇lmi̇ydi̇