SP İl Divan Kurulu Toplantısı Elbistan'da Yapıldı

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

SP İl Divan Kurulu Toplantısı Elbistan'da Yapıldı

Elbistan'da Esnaf Kefalet Kredi Kooperatisi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, parti olarak Türkiye ile komşu ülkelerde süren kargaşa ve kaos ortamının sona ermesi için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi.

Saadet Partisi ve milli görüşün varlığının, insanlığın saadeti, huzuru ve barışı için olduğunu ifade eden Tongüç, "Bu coğrafya çok zor bir coğrafyadır. Büyüklerimiz buralarda tutunabilmek için büyük zorluklarla karşı karşıya gelmiştir. 28 civarında haçlı seferini bu millet gönlünde söndürmüştür. Anadolu bizim yurdumuz olana denk çok sayıda şehitler verildi. Bugünde bu tehlike geçmiş değildir. Bu millet başı ne zaman sıkışsa milli ve manevi değerlerine bağlı olarak ayağa kalkmış, yeniden kendinden beklenen hizmeti yapmıştır. Milli görüş hareketinin de ortaya çıktığı 1969 yılında da insanlık büyük bir sıkıntıya sokulmuştu. 1969 yılında ne diyorsak, 2026'da, 2046'da diyeceğimiz şeylerden bahsediyoruz. Biz, bir seçimden bir seçime gelen geçen nefesi tükenen anlayışla hareket etmedik, etmeyeceğiz. Çıktığımız andan itibaren bu millet ahlatsız ve maneviyetsiz ayakta kalamaz demişiz. Bugünde aynı şeyi söylüyoruz" dedi.

"Türkiye'nin bugün ihraç ürünü olarak filmlerini, ihraç eder duruma gelmesi çok üzüntü verici bir hadisedir" diyen Tongüç, "Arap ülkelerinin bir çoğunda Osmanlı'nın torunları diye baktıkları Türkiye'de oynatılan bir takım filmlerin ve dizilerin ihraç olarak o ülkelere gönderilmesi ve o filmlerin müslüman ülkelerin de ahlakını bozmaya çalışması bizim açımızdan fevkalade üzüntü vericidir. Ahlakı ve maneviyatı olmayan bir toplumun ayakta kalmasının mümkünatı yoktur. 14 yıldır var olan iktidarın bugün yaşamış olduğu sıkıntının da bu olduğunu gündeme getirmek zorundayız. Kimsenin makamıyla, maaşıyla işimiz yok. Birileri orda fazla oturdu, onlar kalksın biz oturalım derdinde de değiliz. Bu geminin içerisinde hep birlikteyiz. Türkiye gemisi delinir ve yok olursa hepberaber batacağız. Biz kardeşlik vazifemiz gereği 45 yıldır bunu ifade ediyoruz" dedi.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Türkiye'nin çok tehlikeli ve dikkatli olması gereken bir döneme girdiğini ifade eden Tongüç, "Türkiye, bir ateş topunun içerisine sokulmuş bulunmaktadır. Ankara'da yaşanan patlamada, Sur ve Silopi ilçelerinde devam eden terörle mücadelede şehit olan bütün güvenlik güçlerimize Canb-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Allah geride kalanlarına sabır versin. Çözüm süreci diye ortaya atılan hadise başımıza çorapların örüldüğü bir senaryonun parçası olmaktan başka birşey çıkmadı. Çözüm süreci diye, insanları barış içerisinde yaşatacağız diye, batılı ülkeler bu işi silahla yapmayın konuşun diye iktidara bu işi dayattı. Öbür taraftan bizzat iplerini elinde tuttuğu terör örğütlerine, ülkenin altına mayınları döşemeleri konusunda gerekli talimatları vermiş, gece-gündüz durmadan o evlerin altlarına tüneller organize ederek, kaç bin ton patlayıcıyı yerleştirerek ülkenin bugün yaşanmaz hale gelmesini ve bağrımıza hergün bir şehit haberinin geldiği bir ortam haline dönüştürmüştür" dedi.

Tongüç, "Saadet Partisi olarak Türkiye'nin ve komşu ülkelerin her yerindeki olumsuzlukları, sıkıntıları ortadan kaldırmak için yollara düştük. Bunun mücadelesini veriyoruz" diye konuştu.

Tongüç, Saadet Partisi Genel Başkanı merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı, vefatının 5. yılında saygı, sevgi ve rahmetle andıklarını söyledi.

İl yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı toplantı basına kapalı devam etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 18:45
YORUM EKLE