Mahir Ünal'dan CHP'ye tokat gibi cevap!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Özgür Suriye Ordusu ile ilgili sözlerine cevap verdi.

Mahir Ünal'dan CHP'ye tokat gibi cevap!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, katıldığı canlı yayında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Ordunun başarısı ÖSO'ya devredilemez" açıklamasına,"ÖSO kimdir? ÖSO 7 yıldan beri devam eden Suriye ihtilafında kendi ülkesini savunan ve bütün dünyanın kabul ettiği Esed rejiminin zulmüne karşı düşünün milyonlarca insan 6 milyon insan mülteci durumuna düşürüldü. Kendilerini savunan halkın askeri kanadıdır. Bu yapının DEAŞ ile bir ilgisi yok. CHP bu harekatı itibarsızlaştırmak için bunları kullancaktı. Maalesef şu anda Türk siyasetinde CHP'nin yaşadığı durum ancak çoklu kişilik bozukluğu ile ifade edilebilir. Bir bakıyorsunuz PKK PYD YPG sevici duruma geliyor FETÖ ağzı ile konuşuyor. Artık CHP'nin yerli olmasından milli olmasından vazgeçtik. Cumhurbaşkanımız bu milletin seçtiği meşru cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanımıza dönük ağır hakaretler yapılıyor." diye cevap verdi.

Ünal'ın konuşmasından satır başları şöyle;

CHP'NİN ŞAM'A HEYET GÖNDERMESİ

CHP bize 2002 yılında devletin başlattığı Suriye rejimi ile yakınlaşmadan dolayı çok ciddi saldırılarda bulundu. Evet biz Esed ile görüşüyorduk. Esed bize anayasa reformu yapacağını söylüyordu. Ama ne zaman ki Esed kendi halkını katletmeye başladı biz uzaklaştık. Siz düne kadar FETÖ ile kol kolaydınız diyorlar. Bu örgütün eli kanlı terör örgütü olduğu ortaya çıkınca bu örgütle savaşmaya başladık. Dün çok kritik bir şey anlattı bir arkadaşımız bu ülkenin kurumlarına en son ne zaman saldırılmış? En son İngilizlerin Meclis-i Mebusan'ı basması var. FETÖ Meclis'i bombalamış. 15 Temmuz'dan sonra çok açık bir şekilde CHP bu yapının dilini kullandı mı söylemini kullandı mı? CHP'yi nasıl ciddiye alacağız. CHP'nin önerilerini biz nasıl ciddiye alacağız? Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir. CHP'nin harekat başladığı günden itibaren tutumu kesinlikle milli bir tutum tavır değildir.

TTB'DEKİ GÖZALTILAR

Bu tamamen yargının ilgili savcının mahkemenin aldığı bir karar. Yargı süreci başlamış meseleyle ilgili bizim bir takım mülahazlarda bulunmamız doğru olmaz.

ZEYTİN DALI HAREKATI

Son 7 yıldan beri devam eden sınırımızda 910 kilometrelik bir sınırımız var Suriye ile, doğal olarak da hemen sınırımızın başında 7 yıldan beri devam eden bu sürecin aslında bizi getirdiği kaçınılmaz nokta. Orada oluşturulmak istenen bir koridor vardı. Özellikle Afrin'de yuvalanmış olan YPG'ye dönük terörden arındırma harekatı. Bu Suriye topraklarına dönük bir saldırı değil. Burada içeride maalesef bu meselenin ele alınış biçimi milli güvenlik meselesi olan konuda ana muhalefetin aldığı pozisyon üzerinde konuşmak lazım. Siyasetin bu sürece destek olması gerekiyor. Ana muhalefetin tavrı son derece üzücü. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadeleri Türk ordusu bir siyasi partinin emrinde değildir. Devlet aygıtı milletin onayıyla milleti temsil eden siyasi irade tarafından çalıştırılır. Yarın CHP iktidar olursa o zaman CHP devlet aygıtını çalıştırır. Devlet aygıtını millet iradesi çalıştırır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet TAN
Ahmet TAN - 3 ay Önce

Sayın vekilimiz
Herzaman dersinizki ben sadece Elbistanın degil Türkiyenin milletvekiliyim diye lütfen sizden ricamız Elbistan Belediye Başkanı ile meselenizi bir tarafa bırakınız Elbistanın 1000 lik planın bir an önce çıkması için ilgilileri sıkıştırınız şu anda bir hamşehrinizi arayın sorun yeni daire fiyatları geçen aya göre artmışmı artmamışmı en azından yüzde 15*20 arttıgını ögrenizsiniz zira 1000 lik planın çıkmamasından dolayı inşaat yapılacak arsa sayısı hızla azalmakta fiyatlar artmakta inşaat malzemesi satanlar mobilya beyazeşya satanlar satış yapamamakta ülkemizde pisayasalar durgunken birde Elbistan planının cıkmaması sorunu katmerli olarak Elbistan piyasasına yansımaktadır. Bir kez olsun yukarda filler tepişirken altta cimenler ezilmesin bu sizin elinizde .....

d
d - 3 ay Önce

Birlik beraberlik içinde olmamız gerekirken neden siyasi söylemler.Mehmetçik savaşıyor biz seçim derdindeyiz

d
d - 3 ay Önce

OSO kendi ülkesini koruyor ne olursa olsun.CHP tabanındaki etnik yapının gazını alıyor.Bu işi yarım bırakırsak bir daha giremeyiz