Mahir Ünal: ABD'nin ambargo kararı Türkiye için yok hükmünde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, twitter üzerinden ABD'deki davaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mahir Ünal: ABD'nin ambargo kararı Türkiye için yok hükmünde

Ünal yaptığı açıklamada "ABD'de kurulan ve Türkiye'nin iç işlerine müdahale anlamı taşıyan kumpas davasından çıkan karar, uluslararası hukukun açıkça ihlalidir, bir hukuk faciasıdır ve yok hükmündedir.

DAVA, FETÖ'NÜN TİYATROSUDUR

ABD'de bir çadır mahkeme tarafından yürütülen bu dava; hakimi, savcısı, tanığı ve delilleriyle tamamen FETÖ’nün bir tiyatrosudur. Dava, içerideki gayrı milli unsurların da bir kez daha açığa çıkması bakımından turnusol vazifesi görmüştür.

Türkiye kendisini bağlayıcı olan BM’nin ambargo kararlarına riayet etmiştir. ABD’nin tek taraflı ambargo kararının ise ne Türkiye için ne de başka devletler için bağlayıcı bir hükmü yoktur. Türkiye egemen bir devlettir. Bunun gereklerini de yerine getirmeye muktedirdir.

YARGI DARBESİNİN SİYASİ AYAĞI CHP

Dün ulusal ölçekte gerçekleştirilmeye çalışılan 17-25 Aralık Yargı Darbesi'nin siyasi ayağı Kılıçdaroğlu ve CHP'sinin bugün 17-25'in küresel versiyonunda yine Türkiye aleyhinde işlevsel bir aparat olarak kullanıldığını görüyor ve bu hususta da takdiri yüce milletimize bırakıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 ay Önce

ABD ceza kestiğinde para ödememezseniz sözünüze inanacağım.Yok eğer cezayı öderseniz sizin bu sözünüz ne hükmünde
olacak,beraber göeeğiz.