Avukat İnan Bulut CHP İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan ilçe kongresinde Avukat İnan Bulut, başkanlık için aday olduğunu belirtti.

Avukat İnan Bulut CHP İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bulut, 5 Aralık'ta yapılacak CHP ilçe kongresinde başkanlık görevine talip olduğunu açıkladı.

CHP ilçe başkanı Naci Göçmen'in de yer aldığı toplantıda konuşan İnan Bulut, "Seçimlerde ve partimizin bütün çalışmalarında görev alıp büyük bir özverili ile çalışmalarını yürüten fedakâr yol arkadaşlarım beni yalnız bırakmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Bulut; "Ülkemiz peş peşe 2 genel seçim yaşadı ne yazıktır ki yaşadığımız 1 Kasım seçim süreci Türk Demokrasi tarihinde bir ilk, dünya siyaseti tarihinde de eşine az rastlanır bir seçim olarak tarihe not düşüldü. Bu seçim döneminde birileri tıpkı darbe dönemlerinde olduğu gibi kan üzerinden, baskıyı toplumun her kesimine ve her alanına yayarak, tüm devlet imkânlarını kullanarak oy avcılığına giriştiler. Toplum açıktan ölümle tehdit edilerek sıtmaya razı edilmeye çalışıldı. Sonuç olarak isminde adalet kaybolmuş, kalkınması ise sadece kendini ve yakın çevresini kalkındıran bir partinin tek başına iktidarı ile seçim süreci tamamlandı. Hükümetin kurulduğu günün ertesi günü bağımsız medyanın son temsilcileri de derdest edilerek hiçbir hukuki dayanağı olmaksızın zindanlara atıldılar. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nunda dediği gibi Suçu İşleyenler Değil de suçun haberini yapanlar tutuklanıyorsa kimse Türkiye’de basın özgür, yargı bağımsız ve tarafsızdır demesin. Toplumun hiçbir kesiminin bilmediği sözde ‘Barış Süreci’ iktidar tarafından adeta bomba gibi kullanılarak tek başına İktidar uğruna patlatılmış, bunun sonucu olarak daha şiddetli bir çatışma süreci Ülkemizi sarmala almıştır. Bu süreç sonucunda da anlaşılmıştır ki çatışma ortamı sonlandırılacak ise bunun tek yolu içeriği doldurulmuş bir yöntemle sorunun kamuoyu bilgisi dâhilinde Melis çatısı altında ele alınmasıdır" diye konuştu.

CHP Elbistan ilçe teşkilatı kongresinin 5 Aralık'ta Neslihan Düğün Salonu'nda yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Durmuş ALİ KELEŞ
Durmuş ALİ KELEŞ - 2 yıl Önce

Başarılar diliyorum.

MEMET KEÇE
MEMET KEÇE - 2 yıl Önce

....