Bakan açıkladı: 36 bin personel alınacak

TBMM Sağlık bakanlığı görüşmelerinde konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında kamuya 36 bin Sağlık Personeli alınacağını belirtti!

Bakan açıkladı: 36 bin personel alınacak

Sağlık Bakanlığının 2018 yılı bütçe Görüşmelerinde Sağlık Bakanlı Ahmet Demircan konuşma yaptı.

Konuşmak için kürsiye çıkan Bakan Demircan bugüne kadar yapılan falieyetler, güncel durum ve 2018 yılı hakkında konuşmalar yaptı.

Bakan kürsideki konuşmasında Sağlık Personellerinede büyük müjdeyi verdi! Sağlık Bakanı kamuya 36 bin Sağlık personeli alımı yapılacağını belirtti.

36 BİN PERSONEL ALINACAK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan kürsideki konuşmasında KPSS 2017/5 tercihlerinde alınan personel sayılarına ve 2018 de alınması hedeflenen personellerden bahsetti.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 kapsamında kamuya 12 bin 380 personelin yerleştiğini ve bunlardan 11 bin 233 personelin ataması yapıldığını açıkladı.Geriye kalan adayların ise güvenlik soruşturmasının hala devam ettiğini belirtti. 

Ayrıca 2018 yılında alınmasını hedeflenen 9 bin lik doktor atamsı yapılacağını ve 27 bin ebe ve hemşire ataması yapılacağını açıkladı. Bakan Demircan, Türkiye'nin OECD ülkeleri içerisinde hekim ve hemşire sayısı açısından en az personele sahip olduğuna dikkati çekti. 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan TBMM genel kurulunda alınacak personellerin statüsü hakkında da bilgiler verdi ve Bu konudan sonra yapılacak yasal düzenleme sonrasında bu sefer taşeron işçi alınmayacak, yeni düzenlmeye göre alınacağını ve oradada ihtiyaç doğrutusunda rakamı karşılayacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 16:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

hani ne zaman alınacak bir gün bir haber çıkıyor sizin gibi 36 bin alınacak diyor diğer gün geliyor 3500 kişi iş istihdamı yapacak diyor diğer ay olur 8,200 kişi iş sahibi olacak diyorr bu palavraları görmekten bıktık usandık bir de siz usansanızz ne olurr !!!!!

Abuzitdin Dingiltop
Abuzitdin Dingiltop - 3 ay Önce

Sayın bakanım atama için yeni mezun olacaklarıdamı bekliyorsunuz atamalar daha önce yapılırken bizim mezuniyeti beklememişlerdi.2012 den bu yana doğru dürüst bir lisans hemşire ataması olmadı inşAllah hazirandan evvel enazından yarısı alınsa bari