Reklamı Kapat

ARTIK YETER: Elbistan'ı karıştırmaya çalışanlar hesap verecek!

Elbistan’da son günlerde sosyal medyada yayılan bazı görüntü ve dedikodularla ilgili soruşturma başlatıldı. İnsanların özel hayatları ile ilgili yazılan mesnetsiz ifadelere vatandaşlar tarafından da tepki yağıyor. İşte detaylar..

Elbistan’da sosyal medya aracılığı ile yayılan görüntü ve ifadeler için emniyetin soruşturma başlattığı, bu durumun sorumlularının ise en kısa sürede tespit edileceği öğrenildi. Kurumları ve kişileri hedef alan sahte hesapların sahiplerinin ortaya koyduğu ifadelerin kanun önünde hesabı sorulacak.

Sahte sosyal medya hesaplarından yapılan yorum ve paylaşımlarla kişileri hedef alan bu kullanıcıların, hangi algı peşinde oldukları herkes tarafından bilinirken, yapılan soruşturmanın neticesinde daha da net ortaya çıkartılacak.

Yapılan paylaşımlarla ilgili perde arkasında yer alan kişilerin devletine ve milletine başarılı bir şekilde hizmet eden bu insanlarla ne gibi sorunu olduğu ise kamuoyunda merak konusu oldu.

DİKKAT ÇEKEN FETÖ DETAYI!

Elbistan’da üzerine iftira atılan kişilerin 15 Temmuz sürecinde FETÖ ile mücadelede etkin rol üstlenen insanların yer alması, kamuoyunda tutuksuz yargılanan FETÖ sanıklarının cezalarının onanmaya başlamasıyla birlikte "Durumdan vazife mi çıkartılmaya çalışılıyor?" sorusunu akıllara getirdi.

Bu iftira dolu paylaşımları yapan kişilerin asıl amacının ise suni gündemler oluşturarak ilçenin gelişmesine katkı sunan kamu görevlilerinin yapmış olduğu hizmetlere  gölge düşürmek.

HESAP VERECEKSİNİZ!

Elbistan’a bugüne kadar devletin her kademesinde başarılı bir şekilde görev yapan kişilerin hizmetlerini manşet sütunlarından duyurduğumuz gibi ilçede görev yapan ve kendini bilmez bazı kişilerin iftara dolu sözlerine de kurban etmeyeceğiz.

Ayrıca tüm vatandaşlarımızın da sosyal medyadaki bu paylaşımlara karşı hassas olmalarını, "Sosyal medyada her hareket iz bırakır" kuralını unutmamalarını sorumluluk bilinciyle, altını çizerek tekrar uyarmak istiyoruz.

Elbistan Olay olarak, basın sorumluluğu gereği bu tür paylaşımları yapan ve yayılmasını sağlayan, sahte hesaplarlarla insanların özel hayatlarına saldırmayı ve iftira atmayı kendisinde hak gören, bu durumdan nemalanan kişilerin alacakları cezayı da yine haber sitemizden paylaşarak kamuoyuna duyuracağımızın bilinmesini istiyoruz.

17 Oca 2022 - 17:19 - Gündem

Son bir ayda elbistanolay.com sitesinde 195.205 gösterim gerçekleşti.

Anket Bugün genel seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?