Öz Elbistan ve Lider Elbistan'dan ortak açıklama: Yeni terminal binamıza taşınacağız

Elbistan şehirlerarası otobüs terminalinde işletmecilik yapan Öz Elbistan firma yetkilisi Hüseyin bölükbaşı ve Lider Elbistan firma yetkilisi Güneş Cerit, ortak bir açıklama yaparak yeni terminal binası için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Belediyelerin artık otogar işletmeciliğini bırakmaya başladıklarını belirten Bölükbaşı ve Cerit yaptıkları açıklamada şunları kaydetti; " Belediye başkanımız artık belediyenin otogar işletmeciliği yapmayacağını belirterek bize çağrıda bulundu.

Otogardan çıkmamız ve kendimize özel çevre yolu üzerinde yer bulmamız gerektiği firmalarımıza iletildi. Biz de belediyemizin bu teklifini kabul ettik. Zaten Türkiye’nin çoğunluğunda firmalar belediyeye ait yerlerde değil de, kendilerine ait otogarlarda bu işi yapıyor.

OTOGARDA FAALİYET GÖSTERMEYECEKLER

Yani biz olalım, başka firmalar olsun, ulusal firmalar olsun artık bu otogarda faaliyet göstermeyecek. Herkesin kendi firmasına ait özel otogarları olacak. Biz de zaten otogar işletmeciliğinin belediyemiz üzerinde bir yük olduğuna inanıyoruz.

Biz şimdi kendimize özel otogar yapacağımız yerlerin tespitini yaptık ve çalışmalarımıza başladık. Kısa zaman içerisinde de belediyemizden ruhsat başvurumuzu yapıp inşaatımıza başlayacağız.

SÜRE VERİLDİ

Yıl sonuna kadar yer tespiti ve inşaat çalışmalarımızı başlatmamız gerektiği konusunda belediye bize buradan çıkmamız için süre verdi.

İnşaat çalışmalarımız bittikten sonra da bu otogarın tüm firmalara kapatılacağı söylendi. Tabi inşaat çalışmalarımız bitene kadar burada idare edeceğiz ama çok hızlı bir şekilde bu çalışmaları tamamlayacağız.” ifadelerine yer verildi.

23 Haz 2021 - 14:20 - Gündem

Anket Bugün genel seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?