EÜAŞ işçileri için önemli açıklama

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, beklemede olan EÜAŞ işçileri hakkında önemli bir açıklama yaptı. İşte Özdemir'in konuşmasının tamamı..

Özdemir, beklemede olan EÜAŞ işçileri hakkındaki yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"Bin elli tane kadrolu olan işçimizin yaklaşın 600 tanesinin durumu halen stabil. Maaşlarını belirli bir oranda alıyorlar ama çalışmalarından kaynaklı mesailerini ve fazla ücretlerini alamıyorlar ve buradan da gitmek istemedikleri için şuan burada bekliyorlar. Biz bu yönde talepleri olduğu için kendilerini burada tuttuk. Yine kararından vazgeçip gitmek isteyen arkadaşlarımız için de iki kere talep aldık ve gitmek isteyen yine gitti. Şuanda 600 kişi kaldı. 

170-190 KİŞİ KALACAK GERİSİ GİDECEK

Çöllolar denilen mevkiinin yeni ihale süreci başladı. Eğer oraya bir talip çıkarsa beklemedeki arkadaşlarımız oraya kaydırılacak ve hiç biri gönderilmeyecek hatta dışarı gidip gelmek isteyenler de yeniden buraya alınacak. Fakat burası açılamazsa 170 veya 190 arkadaşımız işletmede kalacak, diğer arkadaşlarımız ise yine tercihlerine göre gidecekler.

YENİ TALEPLER VAR

Muallakta kalan ve belirsizlikten dolayı maddi sıkıntı çektiği için tekrardan gitmek isteyen arkadaşlarımız var, yeni talepler oluştu. Bakanlığın söylemine göre tercih yapmayan arkadaşlar kendileri gitmek istemediği için şuan burada kalmaya devam edecek ve Çöllolar sürecinin ne kadar süreceğini halen bilmiyoruz. Ama burada bir maddi kayıp olduğu için biz bakanlığımıza gitmek isteyen arkadaşlarımızı yine söyleyeceğiz ve yine onların gitmesini sağlayacağız. Gitmek istemeyenler de süreç tamamlanana kadar kalacak. 

ENDİŞE ETMEYİN

Hiç kimse endişe etmesin yarın bir gün dönem arasında hadi şuraya gidin buraya gidin denilmeyecek biz bunu bakanlıkla konuştuk."

28 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?