Başkan Gürbüz: Ayakkabı fabrikasıyla ilgili taahhüdümüzün arkasındayız

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz yazılı olarak yayımladığı açıklamasında; "Fabrikalarla ilgili taahhüdümüzün arkasındayız. İlgililerle görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, seçimden önce vatandaşa 'müjde' olarak duyurduğu Ayakkabı Fabrikası sözünün arkasında olduklarını belirtti.

Gürbüz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Organize sanayi bölgemizin yönetiminde Elbistan Belediyesi 5 kişilik yönetim kurulu var. Sayın Kaymakamımız başkan.

Artık devlet, yatırımcının önünü açmada ve onun yatırımla ilgili işlerini kolaylaştırmada üstüne düşen tüm sorumlulukları alacak. Yerel yönetimler olarak biz her türlü desteği vereceğiz. Biz burada vatandaşımızın istihdam edilmesini ve Elbistan’da kalmasını istiyoruz.

Elbistan’ın göç veren değil, göç alan bir şehir olmasını istiyoruz. Merkezi yönetimin yapmış olduğu yatırımlar çok güzel.

Artık Elbistan il düzeyinde hastane ve diş hastanesi yapıyor. Onun için Elbistan Belediyesi’nin de bu bölgeyi kapsayacak şekilde büyük yatırımları öngörmesi gerekiyor.

"SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM"

Fabrikalarla ilgili taahhüdümüzün arkasındayız. İlgililerle görüşmelerimiz devam ediyor. Ama takdir edersiniz ki; fabrika, bir sehpa değildir. Yani sipariş verelim 1 hafta içerisinde fabrika kurulsun şeklinde bir dünya yok. Bunun fizibilitesi yapılır. Bir fabrika Elbistan’a taşınacaksa bunun altyapısı hazırlanır.

Mali bilançosu, insan kaynakları araştırılır. Bir yerdeki fabrikayı söküp buraya taşıdığınız zaman üretimin de durmaması gerekiyor. Kapalı alanların, altyapının da hazır olması gerekiyor.

Biz Elbistan’ı topyekun ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Hiçbir alanını ihmal etmeden bir tarafından ilçe merkezini, bir tarafından kırsal mahallelerin grup yollarını, kilit parkelerini, istihdam sorunuyla ilgili organize sanayi yatırımlarını, tarımla ilgili kayısı üzerinde görüşme sağladık.

Belli mahallelerimizde yerel olarak çiftçimizi koruyacak tedbirler almak üzere görüşmeler yapıyoruz. Tarımı güçlendirmek, Elbistan’ın su havzaları ile yapılması gereken çalışmaları başlatmak ve yatırımlarını takip etmek, sanayi ve hayvancılık yatırımları ile topyekun kalkınma sağlamak için vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınarak bize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Belirli periyotlar halinde yaptıklarımızla ilgili değerlendirmelerimizi ve hedeflerimizi halkımıza anlatıyoruz. Çünkü Elbistan’ı çok seviyoruz. Vatandaşlarımızın emanetini hakkıyla taşımakla ilgili üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmek vatandaşımıza taahhüdümüzdür. Bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz"

12 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Elbostanlı - Çevir gazı yanmasın toraman Başkan şimdi diyecekler neden gürbüz değil toraman diye niye olaçak gürbüzün anlamı uzun boylu babayiğit Toraman’ın anlamı kısa boylu tıknaz kilolu işçilerin parasını ödüyoruz diyor çektirdiği resimler hep aynı belediye içinde dışında korumayla gezen Elbistan’ın başkanı olamaz belediyede çalışan işçilerin kaç aydan beri maaş almadığını sorun bakalaım toraman Başkan biz veriyoruz desin herşey toz pembe değil gösterdikleri gibi hiç iyi değil Elbistan kaybetmeye mahkum böyle olduğu sürece

Yanıtla . 0Beğen 14 Temmuz 21:48
03

Çiçekli Bahçelievlerde -

Çiçek mah. Bahçeli evler sakinleriyiz mahallenin içine kanalizasyon yapıldı fakat bizim bölgeye kanalizasyon yapılmadı her ay kuyularımız dolmaktadır bizlerin günahı nedir hangi asırda yaşıyoruz hizmet ayrımı yapılmaktadır kaskiyi dahada zengin olsun diye 150 TL makbuz kesmektedirler bu bölgede yaşayan zar zor geçim sağlamaktadır belediye başkanımızdan ve yetkililerden sorunumuzun çözmelerini rica ediyoruz.

Yanıtla . 0Beğen 12 Temmuz 23:56
02

Elbistanlı - icraat lazım lafla peynir gemisi yürümez

Yanıtla . 0Beğen 12 Temmuz 16:33
01

Sosyal Demokrat - 10 yılda sen koyunları yemle hele senden sonra gelen devam eder bu hikayeye

Yanıtla . 0Beğen 12 Temmuz 16:29

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?