Başkan Gürbüz'den 'yol' açıklaması: Elbistan'a ihanet olur

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilçe genelindeki yama-onarım haricindeki asfalt kaplama çalışmalarının, doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasının hemen akabinde başlatılacağını söyledi. Başkan Gürbüz, "Zamansız yapılan iş Elbistan’a ihanet olur" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan’ın geçmişten gelen yol sorunu olduğunu ifade eden Başkan Gürbüz, acil onarım yapılması gereken yollarda onarım çalışmalarının büyük bir hızla sürdürüldüğünü, genel kaplama çalışmalarının ise halkın parasının heba edilmemesi, iki kez masraf edilmemesi için doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasından hemen sonra yapılacağını söyledi.

Yol yapımları ve asfalt kaplamalarının halkın gözünü boyamak yerine, Elbistan halkına uzunca yıllar hizmet edecek şekilde planlandığını belirten Gürbüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DURUMUN FARKINDAYIZ

İlçe merkezimizdeki bazı yolların durumunun kötü olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımız konuya hakim olduğumuzdan şüphe etmemelidir. Acil onarılması gereken yolar da ekiplerimizin onarım çalışmaları devam etmektedir. Halkımız yolları yama ile geçiştireceğimiz kanısına kapılmasınlar.

PLANLAMALAR YAPILIYOR

Biz, doğalgaz yapımından sonra ilçeye uzunca yıllar bozulmadan hizmet verecek yol yapımı için gerekli planlarımızı yapmaktayız. İlçemizin yıllardır beklediği doğalgaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Tanıtım Medya Başkanımız Sayın Mahir Ünal’ın girişimleri sonucu şehrimize kazandırıldı. Her nimetin bir külfeti vardır. Doğal olarak gaz iletimi için yollarda kazı çalışması yapılmaktadır. Şehrimiz büyük bir hizmete kavuşturulmaktadır.

ELBİSTAN'A İHANET OLUR

Gaz çalışması nedeni ile bozulan yoların onarımını, işin hemen ardından yapmaktayız. İlçemizdeki yolların kalıcı asfaltları ise doğalgaz çalışmasının tamamlanmasının hemen ardından yapılacaktır.

Tekraren belirtiyorum. Biz şu anda bile yolları asfaltla kaplayabiliriz ama bu Elbistan halkına ihanet etmek olur.

Halkın parasının çar çur edilmesi olur. İkinci bir masraf olmasın, halkın parası heba edilmesin diye yolların kalıcı asfaltının yapımını doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasından sonra yapmayı planladık.

19 Haziran 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Kerem - Kamu kaynaklarının etkin kullanımı konusunda çok hassas bir başkan izlenimi sergilemeniz inandırıcı değil. Belediyenizin gayri resmi olarak göz yumduğunu düşündüğüm bazı kötü durumları teşhis etmeniz adına bildiriyorum Cezaevi bölgesindeki fidanlıkta . Kamu arazileri MAHLUKLAR tarafından talan edilmekte. Siz yenisiniz haberiniz yoktur ben haber vereyim dedim.(MAHLUKLAR-1 kamu arazisinde arıcılık adı altında hatırı sayılır bir alanı işgal etmişler yazlık yapmışlar bildiğin.Ayrıca henüz yetişme aşamasında olan çam diplerine koydukları yapay polen vb zerzevat her ne ise ağaçların kuruyup dallarının solmasına sebep olmakta) (MAHLUKLAR-2 denen arkadaşta yine ağaçların arasında geniş bir alanı tel örgü ile çevirerek yumurtacılık yapmakta ve vergi vermemektedir.) Orası Elbistan lılara ait sayın başkan.Talana müsaade etmeyelim lütfen.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Haziran 20:13
03

Kızılcaoba - Seçimden önceki hafta yapılan yol çalışmaları ne içindi?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Haziran 09:34
02

Kızılcaobalı... - Çukurlara girmekten arabaların tekerleği kopacak. 2 senedir yollar berbat halde.

El insaf artık sonuçlansın şu yol meselesi. Doğal gazcı arkadaşlar kazdıkları yere iki kürek asfalt atıp tepelerse ayakları ile yol yapılana kadar idare eder en azından.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Haziran 00:52
01

Ergenekon - O zaman doğal gaz döşenmesini hızlandırmak için çalışmalar yaptırın 5 sene doğal gaz döşenmezse böylemi kalacak.Mahallelerde doğal gaz işi hep yarım kaldı bir apartmana verildi yanındakine verilmedi bu nasıl planlama.Bahaneler üretilerek yönetim olmaz bu işlere el atılması gerekli.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 09:56


Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?