Elbistan’a 20 MW’lık RES kurulacak

Ak Jeo Enerji, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 20 MW kapasiteli Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) kurup işletecek.

Elbistan'daAk Jeo Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. tarafından 20 MW kurulu gücünde “pw-TR1002 (RES) Rüzgar Enerji Santrali Projesi”nin hayata geçirilmesi planlanıyor. 

50 milyon lira bedelli proje kapsamında her biri 1 MW kurulu gücünde 20 türbin ve 1 adet şalt sahası kurulacak. Santralin inşaat aşamasında 37 kişi, iĢletme aşamasında 7 kişinin çalışması planlanıyor.

Türbinlerin yılda azami 70 milyon kWh elektrik üretmesi öngörülüyor.

Üretilen elektrik 154 kV gerilim değerinde 1272 MCM iletkeni ile yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan 154 kV Darende Trafo Merkezi’ne ve 10 km uzaklıkta yer alan 154 kV Tanır RES Trafo Merkezi’ne bağlanarak enterkonnekte sisteme verilecek.

28 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Geleceğimiz Gençler - Geleceğimiz olan gençler ;

Hepimizin bir tanıdığı bir akrabası veya evladı vardır. Kpss’ye girip atama bekleyen. Bu gençlerimiz haftalarca aylarca hatta yıllarca atama beklemektedir. Bazen gündeme geliyorlar ama çoğunlukla unutukluyorlar. Bu gençlerimiz için ne yapılabilir ? Genel bir haber yapılabilir. İlla devletten atama değil özel sektörde de çalışmaları için ne yapılabilir ? Sivil toplum kuruluşları gençlerimiz için ne yapabilir ?

Tüm bunları içeren genel bir haber yapılabilir. Geleceğimiz olan gençlerin atanma derdi…

Şehrimizde ilçelerimizde yeni iş alanları için neler yapılabilir ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Mayıs 09:48Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?