Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda konser

Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü ve tutuklular için konser düzenlendi.

Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Eğitim Servisi ile Psiko-sosyal Servisi öncülüğündeki konsere sanatçı olarak Tekin Polat (Aşık Tekini) ve İbrahim Sarıkaya katıldı.

Ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmak, sosyalleşmelerini teşvik etmek, üretken, kanunlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak, iyileştirme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ve keyifli anların yaşandığı konserde katılımcılar gönlünce eğlenerek kendilerini deşarj etme imkanı buldular.

”ÇOK ÖNEMLİ”

Etkinlikte konuşan kurum müdürü Halil Güneş ise şunları söyledi: "Kurumlarda bu tür etkinliklerin hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması, rehabilite edilmesi, sosyalleşmelerinin teşviki ve iyileştirme faaliyetleri açısından büyük önem arz etmektedir. Kurumumuzda bundan sonrada bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz. Bizleri kırmayıp buraya kadar gelen sanatçılarımıza da güzel türküleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

08 Mayıs 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?