Zafer Partisi 1.sıra meclis üyesi adayı Babaoğlu: Bu şehir sahipsiz değil

İnşaat mühendisi M. Korkut Babaoğlu, Zafer Partisi’nin Elbistan Belediye Meclis Üyesi 1.sıra adayı olarak kentin sorunlarının çözümü için işinin ehli mühendisler ve güvenilir isimler gerektiğini belirtti.

Zafer Partisi 1.sıra meclis üyesi adayı Babaoğlu: Bu şehir sahipsiz değil
Haber albümü için resme tıklayın

İnşaat mühendisi M. Korkut Babaoğlu, Zafer Partisi’nin Elbistan Belediye Meclis Üyesi 1.sıra adayı olarak kentin sorunlarının çözümü için işinin ehli mühendisler ve güvenilir isimler gerektiğini ve tek inşaat mühendisi meclis üyesi adayı olduğunu belirtti.

Babaoğlu, Bu şehir sahipsiz değildir. Vatandaşlar endişelenmesinler. Elbistan’ın geleceği için kaygılanmamaları gerekiyor. Elbistan'ın göreve hazır, işine ehil, gözüne korku düşmeyen, vatan sever, öz evlatları var. Şehrimizi tekrardan ayağa kaldıracak işinin ehli, hakkı tutup kaldıracak Mühendislerimiz var. Bu şehir ve ovanın geleceği için hazırız dedi.

Zafer Partisi'nin Elbistan Belediye Meclis Üyesi 1. sıra adayı M. Korkut Babaoğlu, hayalperest vaatler ve boş umutlarla seçmenin karşısına çıkmadıklarını belirtti.

Açıklamalarına devam eden Babaoğlu, Göreve geldiğimde Elbistan Belediye meclisinde tüm haksızlıkların ve basiretsiz icraatların karşısında olacağım. Memleketimiz ve geleceğimiz için projeler üreteceğim. Bu şehir sahipsiz değildir. Elbistan'ın sahibi Elbistanlılardır. Tüm Elbistan birlik olarak, şehrimizi particilik ve kabileciliğe kurban olmasını engelleyeceğiz. Ne yazık ki, sizlere diğer adaylar gibi hayali vaatler ve boş ümitler satamayacağım. Ben siyasetçi değilim. Ben inşaat mühendisiyim, mühendis oğlu mühendisim. Benim işim hesapla, proje ile, teknik ile.

Önümüzdeki dönemde bizleri nice zorluklar bekliyor. Şehrin yeniden imarı, giden nüfusun geri gelmesi, rezerv alan yasasının uygulamaları, istihdam ve altyapı sorunları vb. Bunların çözümü rantla olmaz, hamasetle olmaz, yaptım oldu kafası ile olmaz. Particilikle, kabilecilikle hiç olmaz.

Bunları çözmek için, ilim gerek, işinin ehli mühendisler gerek, memleketin menfaatlerini kendi şahsi çıkarlarından üstün gören idareciler gerek, yetim hakkına el uzatanın eline tokat olacak meclis üyeleri gerek. Biz tüm Elbistan’a diyoruz ki, bunun için biz varız. Bizi belediye meclisinde önümüzdeki dönem deneyin. İşimizi ve iş ahlakımızı görün. Memlekete sağlayacağımız faydaları görün.

Biz bu işe ehiliz, ve sizlerden liyakate, ehliyete, bilime ve hakkaniyete itibar edenlerinizin oyuna talibiz. Biz soyunduğumuz bu işin vebalini biliyoruz. İşin ehli bizken dışarıdan seyretmenin vebalini de biliyoruz. İşte bu yüzden işin ehli bizken dışardan seyretmek yerine, göreve talip olduk. Kendi işimizden, ailemizden, kendi istikbalimizden feragat ederek, İlmimizi, bilgi ve tecrübemizi memleketimiz için bila bedel sunmaya niyet ettik.

Tüm Elbistanlı hemşerilerimizden bu seçim dönemi şunu bekliyoruz. Elbistan'ın il olması için AKP'nin Elbistan'da kaybetmesi gerekiyor. İktidara şunu bildirmeliyiz, eğer AKP Elbistan'ı tekrar almak istiyorsa Elbistan'ı il yapmalıdır" dedi.

Elbistan'ın il olması durumunda Elbistan'ın parasının memlekette kalacağını vurgulayan Babaoğlu, Eğer Elbistan il olursa, Elbistan'ın parası Elbistan'a gelir. Elbistan'ın hakkı olan yatırım imkanları Elbistan'a gelir. Kahramanmaraş'tan hakkımız olan para, imkan ve yatırımları dilenmek külfetinden kurtuluruz. O zaman belediye başkan adaylarının hayali projeleri gerçekleştire bilecek imkanlara kavuşuruz. Aksi takdirde Elbistan küçülmeye ve deprem yaraları ile yaşamaya devam eder.

Millet iradesinin üzerinde hiç bir irade tanımıyoruz. Hakkımız olan il olmayı Elbistan istiyorsa, hiç kimse bunun önünde duramaz. Ben kentsel altyapılarda uzman bir inşaat mühendisiyim. Biz herkese ilim, fen ve teknik olarak Elbistan'ın il olması durumunda memleketimize ve Türkiye'mize ne gibi büyük faydalar olduğunu ispatlarım. Ama kimse Elbistan'ın il olması durumunda Maraş lobisi haricinde bu işten zarar görecek kimseyi bana gösteremez. Çünkü aklın yolu birdir. Kimse bize yok Sütçü İmam, yok kurtuluş savaşında yapılanlar üzerinden hatır koymasın. Kimseye minnet borcumuz yok. En basitinden kendi ailemden örnek vermek gerekirse büyük dedem Maraş'ın ve Antep'in kurtuluşunda, bir çok Elbistanlı gibi savaşmış gazidir.

Zaten önümüzde Düzce gibi bir örneğimiz de var. Bizimle aynı kaderi yaşayan Düzce, depremden sonra il olarak kendi yaralarını kendi sardı. Devletimizin depremden sonra Elbistan'a yapacağı en büyük yatırım Elbistan'ı il yaparak, Elbistan'ın kendi yaralarını kendisi tedavi etme fırsatı olacaktır. Bunun haricinde söylenen her yol palavradır. Seçim sonuçları halkın iktidarlara verdiği en keskin mesajdır. Seçim gecesi ve devamındaki dönem tüm ulusal ve yerel basın, seçim sonuçlarını ile halkın verdiği bu mesajları tartışır. Biz halkımıza diyoruz ki, ulusal gündemde sadece deprem ve yıkımla anılan Elbistan’ı, seçim akşamı tüm Türkiye'nin gündemine taşıyalım. Atacağımız oylarla, verdiğimiz kesin mesaj ile bu seçim dönemi el birliği ile biz Elbistan'ın il yapılmasını istiyoruz diyelim.

Elbistan'ı il yapmayan iktidarlara, bundan sonra Elbistan'da oy yok diyelim. Kimse eğer iktidar kaybederse, Elbistan'a hizmet gelmez diye düşünmesin. Gelenler zaten gelecek, gelmeyenler de zaten gelmiyor. 15 yıldır bunu yaşayarak gördük. Önümüzdeki dönemde son bir yılda yapılanlardan fazlasının yapılmayacağı çok açıktır. Depremde Elbistan'dan daha büyük bir yıkım yaşamış Kahramanmaraş bu halde iken, Kahramanmaraş'tan Elbistan'a para ve yatırım gelmesini beklemek gökten para altın yağmasını beklemekle aynı gerçekliktedir. Buna aklı başında kimse inanmaz. Zaten yıllardır hakkettiği hizmet ve yatırımların çok çok küçük bir kısmını alan Elbistan ovası. Göç alırken göç verir hale gelmiştir. Elbistan her geçen gün daha da gücünü ve imkanlarını yitirmektedir. Buna artık burada bir son vermek bizlerin elinde.

Halkı uyandırdıklarını ve hakkın verilmeyeceğini alınacağını vurgulayan Babaoğlu, Halkımızı uyarıyoruz. Hak verilmez, alınır. Bu da en güzel seçim dönemlerinde olur. Yine örnek vermek gerekirse EYT’lilerin haklarını nasıl aldıklarını gösterebiliriz. Bunun için gerekli olan her türlü aidiyetten sıyrılarak sadece Elbistanlı olmak paydasında birleşmektir ve Elbistan'ı il yapmayan iktidarlara, bundan sonra Elbistan'da oy yok diyebilmektir. Elbistan'ı sevenler, geleceklerini ve çocuklarının geleceğini Elbistan'da arayacaklar için. Elbistan'ın il olmasından daha önemli bir gündem yoktur. Bunun aksine konuşanlar yıllardır gördüğümüz hayali projelerle insanı kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Çünkü yapılacak her şey için para gerek. Elbistan ovası Kahramanmaraş'ın gölgesinde kaldığı müddetçe belediyenin burada çim ekmek ve kilit parke taş döşemekten başka bir iş yapmaya gücü olamaz ve olmadı.

Bunu hayali projeler satan adaylarda çok iyi bilmektedirler. Bu hayali projecilerin maksadı, önümüzdeki dönemde de kendileri Elbistan'ın rantı ile ceplerine cehennem ateşi doldurmaktır. Biz bunları hamaset olsun diye söylemiyoruz. Mühendisçe bakıldığında görünen budur. İşin gerçeği budur. Biz halkımıza benimsetilmiş öğrenilmiş çaresizlik psikolojisini yırtıp atacağız. Onlardan sadece liyakat ve ehliyete teveccüh etmelerini bekliyoruz. Aynı tüm Türkiye’ye benimsetilen “sığınmacı ve kaçaklarla beraber yaşamak zorundayız, bu sorunu kabul etmek zorundayız” tezini Prof. Ümit Özdağ hocamızın yırtıp attığı gibi, bizler de Elbistanlıya benimsetilen “Elbistan il olamaz” öğrenilmiş çaresizlik durumunu memleketimizin vatanseverleri ile yırtıp atacağız.

Memleketin istikbalini yine memleketin azmi ve kararı kurtaracak diyen Babaoğlu, Memleketin istikbalini, milletin azmi ve kararı kurtaracaktır. Tekrardan memleketimize hatırlatıyoruz, Zafer partisine verilen her oy Ben 13 milyon sığınmacı ve kaçağı ülkemde istemiyorum anlamına gelmektedir. Özellikle il genel meclislerinde ve belediye meclislerinde görülen Zafer Partisi oyları tüm Türkiye'nin bu konuya verdiği tepkiyi iktidarın kafasına sokacaktır. Haliyle sığınmacı ve kaçaklara vatandaşlık verme ihanet politikasından vaz geçmek zorunda kalacaktır. Bu konu vatan savunmasıdır. Bizim için, “Mevzu vatansa, gerisi teferruattır.” Bizim gibi düşünen tüm vatandaşlarımızı Zafer Partisi'ne oy vermeye davet ediyoruz. 

Zafer Partisine verilen her oy çocuklarımızın bu kaçkınlar probleminden kurtulmasına yarayacaktır. Ve bu konu Türkiye'nin en hayati meselesidir. Ekonomi de, hayat pahalılığı da, alt yapı sorunları da, istihdam sorunları da bu problem çözülmeden çözülemez. Türk çocukları, Avrupalı çocukların refahı için kendilerini feda etmeyecekler. Biz bu vatanı dedelerimizin kanı ve teri ile aldık. Savaştan kaçıp burada karışıklık çıkaranlara feda etmeyeceğiz. "Zafer Partisi'ne oy ver sığınmacılara ve kaçakçılara hayır de. Yarın çok geç olabilir. Bugün almadığın tedbir çocuklarının ve torunlarının hayatına mal olabilir. Türkiye'miz bir Suriye, Irak, Afganistan, Lübnan, Filistin olmasın" dedi.

Zafer Partisi 1.sıra meclis üyesi adayı Babaoğlu: Bu şehir sahipsiz değilZafer Partisi 1.sıra meclis üyesi adayı Babaoğlu: Bu şehir sahipsiz değil

26 Mar 2024 - 00:54 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Olay editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Olay değil haberi geçen ajanstır.

03

Babalara Gelesi̇n - Almanya, Hollanda, Fransa... Senin mantıkla Türkleri hep kovmalı mı?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Mart 09:22
05

Can - @Babalara Gelesi̇n 03 nolu yoruma cevabı: bu çağda bu zihniyet yazık sizlere; naziler gibi ırkçılık, yabancı düşmanlığı. ülkede yaşayan müslüman suriyelilere düşmanlık, diger yabancıları kucaklayın.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Mart 14:30
04

Bozkurt - @Babalara Gelesi̇n 03 nolu yoruma cevabı: Napak vatanı, devleti ilk gelene verek mı? Ula hiç mı kafanız çalışmıyor. Soysuz, herkes kendi gibi soysuz olsun ister, Vatansız, herkes kendi gibi vatansız olsun ister.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Mart 15:39
02

Elbistanlı Bozkurt - Şehrin tek inşaat mühendisi encümen adayı.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 26 Mart 02:37