"Etimiz marka olacak, çekirdeğin fiyatı Elbistan'da belirlenecek"

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz; "Kurulacak olan tarım borsası ile Türkiye’deki ay çekirdeğinin fiyatı Elbistan’da belirlenecek. Hayvan Borsamızın iyileştirilmesi sayesinde ise etimiz marka olacak" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, Elbistan'a tarım borsası kurulacağı ve Elbistan etinin Hayvan Borsasının şartlarının iyileştirildiğinde marka olacağını söyledi.

"ÇEKİRDEK FİYATI ELBİSTAN'DA BELİRLENECEK"

Gürbüz yaptığı açıklamada; " Türkiye’nin 4. Büyük ovası Elbistan’da henüz bir tarım borsamız yok. Bu konuyu göreve geldiğimiz ilk gün gündemimize alarak gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlatacağız.

Tarım Borsasının kurulması, gıda enflasyonunun düşürülmesine katkı sunacak, piyasanın fiyat istikrarı içerisinde denge sağlayacak, tarım ürünlerindeki arz yığılması nedeniyle oluşan fiyat düşüşlerinin önleyecek, üreticilerimiz ürünlerini yakın çevrelerindeki sınırlı sayıdaki tüccara satmak zorunda kalmayacak ve üreticilerimizin depolama maliyeti düşecek depolama kalitesini artıracağız. 

Kurulacak olan tarım borsası ile Türkiye’deki ay çekirdeğinin fiyatı Elbistan’da belirlenecek.

"ELBİSTAN ETİ MARKA OLACAK"

Planlanan projelerimizle Elbistan’da bulunan Hayvan Borsası ile canlı hayvan ticaretinin geliştirilmesi ve yerli üretime teşvik edilmesi birinci önceliğimiz olacak.

Yeni çalışmamız ile sağlıklı kesim alanının oluşturacak, hayvan ticaretinin belirli bir merkezden yürütülmesi, kayıt dışı hayvan girişlerinin önüne geçecek, yerli hayvan üretiminin teşvik edilmesi ve hayvancılık sektörünün canlanmasını sağlayacağız. Bu sayede Elbistan'ın etini bir marka haline dönüştüreceğiz." dedi.

25 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?