Elbistan'ın kalkınması ve gelişmesi için mücadele edeceğiz

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, seçim çalışmaları kapsamında Öğrenci Servisleri Derneği (EÖSDER) yöneticileri ile Battalgazi ve Yeşilyurt Mahallelerinde ev toplantıları düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhur İttifakı  Elbistan Belediye Başkan Adayı  Mehmet Gürbüz, seçim çalışmaları kapsamında Öğrenci Servisleri Derneği (EÖSDER) yöneticileri ile Battalgazi ve Yeşilyurt Mahallelerinde ev toplantıları düzenledi.

Cumhur ittifakı adayı Gürbüz, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek, Elbistan'da yapılması gereken yatırım hamleleri ve belediyecilik hizmetleri konusunda vatandaşı bilgilendirdi.

Gürbüz'ün yapmış olduğu ziyaretlere AK Parti İlçe Başkanı Hasan Sungur ve MHP İlçe Başkanı Ramazan Kılıç'ta eşlik etti.

Gürbüz, yapmış olduğu konuşmalarında şu ifadelere yer verdi: "Elbistan'da yapımış olduğumuz saha çalışmaları kapsamında insanların bize ilettiği talepleri dinliyoruz. İnsanların belediyeden beklentileri konusunda anket çalışmalarıda yaptık. Bütün bunların sonucunda ve görüşmelerimizde insanlar, yollarının yapılmasını, içme suyu ve kanalizasyon şebekelerinin yenilenmesini, imar konusunun çözülmesini ve son olarakta istihdam alanları oluşturulmasını istiyor. Yani işsizlikle ilgili tedbirlerin alınmasını istiyorlar. Bu şehirde yaşayan insanların bizden istedikleri devletimizin, kamu kurumlarının ve hükümetimizin en temelde yapması gerekenler. Öncelik vatandaşın çözülmesini istediği hususlarda çalışma yapılmasıdır. Bizim asıl meselemiz şehrimizdeki kalkınma ve istihdam sorunudur. Elbistan'da yaşayan gençlerimizin, insanımızın doğdukları şehirde kendi ayakları üzerinde duruyor olmalarıdır.

ELBİSTANIN KAYBEDECEK ZAMANI YOK

Gelir düzeylerinin artması lazım. Buda bizim kalkınmayla ilgili temel sorunlarımızın çözülmesini gerektiriyor. Elbistan'da işsizlik kabul edilebilir bir düzeye inerse bizlerde kendimizi başarılı olmuş hissedeceğiz. Bütün çalışmalarımız ve çabamızda bu eksende olacaktır. Şehrimizin bu konuda potansiyeli çok yüksektir. Bazı ilçeler bağlı bulundukları il merkezlerinden daha büyüktür. Biz il olamadık, bu nedenle yatırım alamıyoruz gibi bahanelerin ardına sığınamayız. Elbistan'ın kalkınmayla ilgili bir modele ihtiyacı var. Devletin sağladığı teşviklerden Elbistan'ın en iyi şekilde yararlanması gerekiyor. Bunun için mücadele edeceğiz. Elbistan'ın, Elbistanlının kaybedecek zamanı yok. Bizim biran önce şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için ortak hareket etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

07 Mart 2019 - Politika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?