Cumhur İttifakı adayı Gürbüz'den MHP'ye ziyaret

Cumhur ittifakının Elbistan Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Gürbüz, seçim çalışmaları için geldiği Elbistan'da MHP İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Kenan Erginer
Kenan Erginer Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gürbüz burada MHP İlçe Başkanı Ramazan Kılıç ve parti yönetimi tarafından karşılandı.

Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, Elbistan’ın sadece 2 bin 500 kilometrekare ve 92 mahalleden oluşan bir yerleşim alanı olmadığını, büyük bir havzanın merkezi olarak, hedeflerine uygun projelerle büyütülmesini ve küresel vizyona kavuşturulması gerektiğini belirterek, “kendi marka değerlerini üretmeli ve rekabete açmalıyız” ifadelerini kullandı.

Yerel kalkınma, istihdam sağlayıcı yatırımlar, planlı kentleşme ve ekolojik büyümenin en temel belediyecilik anlayışı olduğunu ifade eden Gürbüz sözlerine şöyle devam etti:

Elbistan’a Şeffaf Yönetim Biçimi Geliyor

“ En temel belediyecilik anlayışımızda olduğu gibi Elbistan’ı hak ettiği boyuta taşımak istiyoruz. Sağlıklı çevre ve sürdürülebilir yaşam alanları oluşturmak için tüm planlama çalışmalarımız ivedi bir şekilde başlatılacaktır. Her şeyden önce şeffaf ve hesap verilebilir bir belediyecilik için tüm eylemlerimizi vatandaşımızın denetimine açacağız. Kalkınma ve yatırım stratejilerimizi, eylem planlarımızı hazırlayacak, kısa, orta ve uzun vadede yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağız.

Gürbüz “ Ulaşım Artık Sorun Olmaktan Çıkacak”

Ayrıca ulaşımı şehrimizde sorun olmaktan çıkartacak, ulaşım planlarımızı hayata geçireceğiz. Akıllı şehircilik, beyaz masa, mobil ve Web uygulamalarıyla her zaman ulaşılabilir bir belediye olacağız. Tarihi kent merkezimizi, restorasyon ve relöve çalışmaları ile ortaya çıkartacak, yeni yapılarla ihya ve inşa edeceğiz.

Ceyhan Nehri başta olmak üzere akarsu kaynaklarımızı, özel çevre projeleri ile koruma altına alacağız. Yatırımcı dostu belediye olacak, yatırım imkânlarını kolaylaştıracağız. Biyogaz, HES, RES,GES ve maden yatakları gibi enerji kaynaklarını planlayacak ve yatırımlarımızı en kısa sürede hayata geçireceğiz. Tarım ve hayvancılıkta katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi ve sahip olduğumuz ürünlerin pazara ulaşımı için ilgili tüm lojistik altyapıyı hayata geçireceğiz.

Organize Sanayi bölgeleri, ihtisas sanayi bölgeleri ve diğer sanayi yatırımlarını destekleyecek her türlü gayrimenkul ve teknik altyapılarını temin edeceğiz. Şehrimize özel sektörün daha çok yatırım yapması için gerekli tüm teşvik çalışmalarını hükümetimiz nezdinde başlatacak, başlatılanların takipçisi olacağız.

Gürbüz “ Her Kesimin Hayatına Dokunacağız”

Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel altyapının hayata geçmesi için STK’larımızı ve kamu kurumlarını destekleyeceğiz. Çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz ve engelli vatandaşlarımız için yeni yaşam alanları oluşturacağız.

Kırsal kalkınmayı teşvik edecek, bu kapsamda tarım ve hayvancılığı destekleyeceğiz. Ekolojik planlama ve yeni yatırımlarla organik yaşamı geliştirecek ve florayı koruma altına alacağız.”

Son olarak konuşmasında hizmete ve çalışmaya talip olduğunu belirten Gürbüz, şehircilik ve yerel kalkınma projeleri ile hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve özel sektör ile birlik ve beraberlik içerisinde istişare ederek, Elbistan’ı hak ettiği konuma getireceklerini ifade etti.

14 Ocak 2019 - Gündem

Muhabir Kenan Erginer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Gazi S - Hayır uğurlu olsun başkanım yolunuz bahtınız açık olsun

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 04:17

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?