Mahir Ünal'ın Elbistan'a kazandırdığı dev projeler

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın Elbistan ilçesine kazandırdığı il düzeyindeki yatırımları sizler için derledik.

Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın Elbistan'a kazandırdığı il düzeyindeki kamu yatırımlarını sizler için derledik. Mahir Ünal'ın girişimleriyle hızlıca yapılan bu yatırımların bir çok ilde olmadığını hatırlatmakta da fayda var.

PEKİ NEDEN İL BAZINDA?

Mahir Ünal'ın bir çok açıklamasında "Elbistan'a önce il düzeyinde yatırımlar yapacağız ondan sonra il meselesini konuşacağız. Biz seçim vaadi ile bir ilçeyi il yapmayız" dediği biliniyor.

Peki Mahir Ünal'ın girişimleriyle Elbistan'ı il olma düzeyine taşıyacak olan yatırımlar neler? hep birlikte inceleyelim;

1: Elbistan Hükümet Konağı: Bir çok ilde bile hükümet konakları eski yapı halindeyken Elbistan'a il bazında bir hükümet konağı yapıldı.

2: Elbistan Adalet Sarayı: Selçuklu mimarisine sahip yeni yapılan Adalet Sarayı yine bir çok ilde bulunmuyor.

3: Elbistan Devlet Hastanesi: 400 yataklı dev hastane Mahir Ünal'ın büyük girişimleri sonucu Elbistan halkının hizmetine sunuldu. Hatta geçtiğimiz günler hastane statü atladı ve ekstra olarak bir çok alanda hastalara hizmet verecek.

4: Elbistan Göksun Karayolu: En önemli yatırımlardan biri olan Elbistan - Göksun karayolunun tamamlanmasına az bir süre kaldı.

5: Elbistan Kent Müzesi: Mahir Ünal'ın sayesinde Elbistan'da artık bir müze olacak. Elbistan Türkiye'de müze sahibi olan bir kent olacak.

6: Elbistan Gençlik Merkezi: Tüm Elbistan tarafından alkışlanan gençlik merkezi bir çok ili kıskandıracak seviyede yapıldı.

7: Elbistan İmam Hatip Lisesi: Türkiye'ye yapılan en büyük İmam Hatip Lisesi yine Mahir Ünal'ın büyük çabaları sayesinde Elbistan'da!

8: Elbistan Kültür Han: Elbistan'da eski askerlik şubesi bölgesine yapılacak olan Kültür Han projesi Mahir Ünal'ın sayesinde 2019 yatırım programına alındı.

9: Elbistan Kapalı Spor Salonu: Sadece Malatya ve Kayseri ilinde olan kapalı spor salonun yapımına devam ediliyor. Proje bittiğinde 3000 kişi seyirci kapasitesine sahip olacak.

10: Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi: Sağlık yatırımları anlamında kazandırılacak olan bu yapının %60 lık kısmı bitmiş durumda.

11: Yarı Olimpik Yüzme Havuzu: Geçtiğimiz günler Mahir Ünal, Gençlik Merkezine 2019 yılı içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağını duyurdu.

12: Elbistan İçin Doğalgaz: Elbistan'ın en büyük hayali olan Doğalgaz, Mahir Ünal sayesinde Elbistan'a geldi ve vatandaşların kullanımına sunuldu.

13: Kadın Kültür ve Yaşam Merkezi: Bu proje yine Mahir Ünal'ın sayesinde 2019 yılında Elbistan'a kazandırılacak ve bir çok ilçede bulunmuyor.

14: Tarihi Doku Projesi: ÇEKÜL vakfının master planı çerçevesinde Elbistan'ın tarihi dokusunu ve kimliğini ortaya çıkaracak çalışmalarda 2019 yatırım programına alındı.

Yapılan araştırmalar sonucu Cumhuriyetin ilanından bu yana K.Maraş Milletvekillerinin Elbistan için yaptırdığı kamu yatırımları Mahir Ünal'ın sayesinde yapılan yatırımlar sayısı ve değeri kadar değil.

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Sungur'da yaptığı açıklamada "Mahir Ünal Elbistan için ne yaptı dedikleri zaman hangi projeden saymaya başlasak diye düşünüyoruz. İl düzeyindeki bu yatırımlar için sayın bakanımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yeni dönemde de inşallah bir çok projeye AK Parti olarak imza atacağız" dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

20

Mustafa Taş - Allah yar ve yardımcınız olsun

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 06:25
19

A. Dikmen - Devletin imkanları kullanılarak yapılan hizmetler vatandaşa kişisel başarı olarak yutturulamaz.

Yanıtla . 1Beğen 25 Şubat 00:27
17

Zekeriya Pehlivan - Mahir bey bir marka, Türkiye deki 3-5 kişiden birisi, nasıl faydalanırız diye kafa yormak yerine sürekli olumsuz eleştiri ne getirecek.Yapılanlar yukarıda yazılmış, yapılması gerekipte yapılmamış olanların sorumlusu ise, yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları dır. Toplum yararına hazırladıkları hangi projeyi götürdüler de destek alamadılarsa onun hesabını sorsunlar.... Mahir bey başka memleketli olsa inanın methiye yarışına gireriz. Sırf bizim insanımız olduğu için vurun abalıya vicdasızlığı bu kadar da olmamalı. El insaf ve dahi merhamet yahu.

Yanıtla . 0Beğen 24 Şubat 14:19
16

Abdurrahman Akdas..hol - Elbistan kurulalı bir hizmet gördü sayin ünal sayesinde..bu hizmetleri kucumseyenler acaba bir cimento torbasi kadar is yapmislarmi..Allah senden razi olsun.sayin ünal memleketin has evladi....arkandayiz yola devam...

Yanıtla . 0Beğen 24 Şubat 13:01
15

Hanifi - Hizmet vatandaşa yapılırsa hizmet olur Mahir Ünalın yaptıkları demeyimde yapacakları daha yapılırsa Devletin asli görevleridir.Mahir ünal bir bakan oldu Elbistanda kale ve kenarlarını sit alanı yaptırdı kimse taş üstüne taş koyamaz nerde kale ve kenarı projesi hepsi yalanlarla süslendi kaldı.

Yanıtla . 1Beğen 08 Ocak 13:24
14

Mustafa Çi̇vi̇ - Olaya partiler üstü bakmak gerekirse Mahir bey hiç küçük işlerle uğraşmadı yani şu bizim partili,bu başka partili diye memurla,işçi ile uğraşmadı.hep Elbistan için önemli işlerle ilgilendi.Elbistan için yukarıda bahsedilen hizmetler sıradan hizmetler değildir. Elbistanın 10-15 bin kişilik stadyum harici kamu binaları bakımından bir ihtiyacıda kalmadı gibi.Hizmetlerin için teşekkürler sayın vekilim.

Yanıtla . 7Beğen 08 Ocak 11:05
13

)); - Aynen doğru bir düşünün şimdiye kadar elbistan adına milletvekili olarak görev yapan hangi vekil elbistana bu kadar hizmet getirdi. Muhalefetlik yapmak yapılanları inkar etmek değildir.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ocak 09:10
12

Şamil Bey - Bu dediğiniz yatırımları Elbistan 10 yıl önce kullanıma başlasaydı o zaman dediğiniz doğruydu ama şu belirttiğiniz yatırımları almayan bu durumda başka bölge kalmadı da Elbistan da aldı şurada komşu ilimiz Kayseri yi görsünlerde yatırım nasıl olur anlasınlar bir zahmet bu söylemlerim Kahramanmaraş içinde geçerli ne yapmışlar acaba

Yanıtla . 0Beğen 08 Ocak 07:46
11

Tuna - Doğru mahir ünalın gerçekten büyük hizmeti oldu inş tek sıkıntı il olmasında kaldı o da olursa iş elbistanın zengin iş adamlarına kalır tabi tefecileri saymazsak elbistanda zengin tefeci aynı zamanda istisnalar tani hariç...

Yanıtla . 0Beğen 08 Ocak 07:42
10

Ali Özdemir - Ooh. Yalama haberiniz hayırlı olsun, iyi yalamalar Elbistan Olay.

Yanıtla . 8Beğen 08 Ocak 00:09
09

Semih - Yapılan yatırımlar geç kalınmış hizmetlerdi,hepsi ihtiyactan ibareten yapıldı mahir beyin çabası elbette boş değil doğalgaz onun çabasıdır lakin bölgeye gerçek yatırım geleceğe yatırım Havalimanıdır, Birde elbistan -Göksun yolunu yapan firma konkordato ilan edip tası tarağı toplayıp gitti bü çalışma yok bunu haber yapınız ,mahir bey bunun peşine düşsün

Yanıtla . 4Beğen 08 Ocak 00:00
08

Darbelimatkap - Yiğidi öldür ama hakini ver. Adam yaptırmış. Helal olsun.

Yanıtla . 1Beğen 07 Ocak 23:53
07

Sevecen - Siz bizle dalga mı geçiyorsunuz, bunlar ne ya çocuk mu kandırıyorsunuz açık biz aç, iş yok iş, masal anlatmayın artık bize, sosyal imkanlar zaten ortada, mahallelerin durumu belli çamur hertaraf, sizin yaptığınız yatırımlar zaten yapılmak zorunda burası 150 bin nüfuslu ilçe ilçe artık bunları kendiniz bize hayrınıza yaptırmışsınız gibi anlatmayın, bu insanları aptal yerine koymak ne çeşit bir insanlıktır sandıkta görüşeceğiz.

Yanıtla . 7Beğen 07 Ocak 22:59
18

Memoli - @Sevecen 07 nolu yoruma cevabı: Peki Afşin de 80 bin Nüfuslu Yer Orada Neden Yok bu Hizmetler Tarsus 350 bin Nüfuslu Git de Devlet Hastanesini Gör Önce Yapılanlar İçin Teşekkür et Sonra İste Evet Bende Diyorum Elbistanın En Büyük Eksiği Organize Sanayinin Geç Kalması Fabrikalar Kurulması Bunlarda çok Geç Kalındı Bunlar Öncelikli Olarak Teşvik Planına Alınıp Yapılması Lazım.

Yanıtla . 0Beğen 24 Şubat 19:17
06

A.deren - 1. Özelleştirilen ve çalışanları bir gün içinde kapı önüne konan A Sanralın filitresiz bacasından çıkmaya başlayan külü gördünüzmü onu haber yapın.

2. Elbistan genelinde su zehirlenmesi oldugunda binlerce insan yerlerde serumla yatarken buna sebeb olan kaç kişi cezalandırıldı ? ama bu olaya sebeb olanları protesto etmek isteyenlere polis zoruyla engel olunda degilmi ?

3. Şeker fabrikası özelleştirildi içcileri kapı önüne kondu, pancarı kabul edilmeyen çiftcilerin durumu tv de gördük sonra hangi şart altındaysa artık dediğini inkar ettiginide gördük degilmi ?

4. Doğal gaz ve yol yapımı gibi sıradan bir hizmet sizce her secimde AKP ye millevekili cıkaran Elbistan için geç kalınmış bie hizmet degilmi ?

5. Kültürhan yapılacak yer için seciken mekan yüzlerce cam ağacının oldugu yer olmak zorundamı bu yapı için kaç tane cam ağacının canına kıyılacak ?

Hastane kış şartlarında araçların çıkmasının zor oldugu dag başına yapılmamalıydı, hükümet konagı şehr içinde adliye şehir dışında tapu dairesinin bir köşeye sıkıştırlmasından bahsetmiyorum bile umarım bundan sonra bir şey yapılacak olursa daha planlı olur ...

Yanıtla . 14Beğen 07 Ocak 22:11
05

Asdf - Belediyenin yatırımları ile milletvekilinin yatırımlarını karıştırmamak gerekiyor. Mahir bey yaptığı zaman en iyisini yaptırıyor. Ama yaptığı zaman.

Yanıtla . 1Beğen 07 Ocak 21:23
04

Kuzeyli - Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey ilçelerde )

en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.

Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez

Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz

Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar

Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır

Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle

Yanıtla . 3Beğen 07 Ocak 20:56
03

Kağıtlı46 - Ya madem öyle niye bu zamana kadar yapmadı sadece yapacam başkan küçük geldiğindede 3 tane fabrika kuruyordu 2019 martta secim var seçimi kazandın alın size han alın size şu bu diye elbistanı köyleştirir yalan ağızlarına yuva yapmış

Yanıtla . 0Beğen 07 Ocak 20:35
02

Ismail Karakoyun - Kactanesi tamamlandi acaba...yol..mu dogalgaz mi...biraz ozgur olalim....oylesi bir makamda olan kisi bunlarla mi ovunecekti......bazi projeler mahir unal olmasada merkezi butceden yapilanlardir...ben ak parti kuruldugu gunden bu yana bu partiye oy verdim...seffaf. Olalim..kardesim...sehrimizim durumundan memnun isen diyecek bir sozum yoktur

Yanıtla . 6Beğen 07 Ocak 19:43
01

Bir Baba - Ula gardasim millet hasta oluyor okuyor tamam anladık da bu babalar parayı nerden bulacak bir iş imkanı sağlayacak bir yer açın

ne yapsın millet ☺️☺️

Bir yağ fabrikası aç ve yan mamulleri

Bir tekstil aç yan mamulleri de gelir

Öyle 6 ay adam alıp iş vermeyle bitmiyor önce iş lazım iş kurun önü eskide kalan tüp kuyruğu gibi

Yanıtla . 5Beğen 07 Ocak 19:00

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?