'PKK Avrupa'yı lojistik üs olarak kullanıyor'

Avrupa polis teşkilatı Europol terör örgütü PKKnın silah tedariki ve üye toplamak için Avrupayı lojistik üs olarak kullandığını bildirdi.

Kenan Erginer
Kenan Erginer Tüm Haberleri

Avrupa polis teşkilatı Europolun Avrupa Birliği AB Terörizm Durumu ve Trendi 2018 Raporu açıklandı. Raporda  PKK terör örgütünün Avrupadaki Kürt diasporasını çatışmayı yurt dışına taşımak için araç olarak kullandığı belirtildi.

Raporda PKK Avrupayı silah tedariki ve üye toplamak için lojistik üs olarak kullanıyor. ifadesi yer aldı.

PKKnın sistematik olarak ve zorla faaliyetlerini finanse etmek için AB genelinde haraç toplamaya devam ettiği aktarılan raporda PKKnın finansman sağlamak için ABde paravan şirketler kullandığı kaydedildi.

Öte yandan terör örgütünün maddi kazanç sağlamak için suçla bağlantılı faaliyetlerde de bulunduğu rapor edildi.

GENÇLER BEYIN YIKAMA KAMPLARINA GÖNDERILIYOR

PKKnın Fransada Komalen Ciwan adlı kuruluşla gençleri terör örgütüne çektiği aktarılan raporda Örgüte üye olan gençler üst düzey PKK üyelerinin kontrolü altında ailelerinden uzak yerlerde beyin yıkama kamplarına gönderiliyor. Bunun ardından gençlere Ermenistan İran ve Irakta bulunan askeri kamplarda savaş teknikleri öğretiliyor. ifadesi yer aldı.

FRANSADA 6 MILYON AVRO TOPLADI

Raporda Fransa Almanya ve Hollandada PKK üyelerinin terörist bir örgüte üye olma terörü finanse etme kara para aklama ve örgüte üye kazandırma gibi farklı suçlardan hüküm giydiği aktarıldı.

Terör örgütü üyesi 8 kişinin teröre finansman sağlamaktan suçlu bulunduğu Fransada PKKnın 2017 yılında yaklaşık 6 milyon avroya yakın para topladığı bildirildi.

DHKP-C TÜRKIYEDE VE AVRUPADA AKTIF

DHKP-Cnin Türkiyede ve Avrupada aktif olmaya devam ettiği vurgulanan raporda terör örgütünün ABde hiç saldırı gerçekleştirmediği ancak bazı AB ülkelerinde Türkiyedeki operasyonlara mali ve lojistik destek sağlayan bir ağı muhafaza ettiği kaydedildi.

20 Haziran 2018 - Dünya

Muhabir Kenan Erginer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?