Denetimli serbestlikle meslek sahibi oldular

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı tarafından eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbirine tabi yükümlülerin meslek edinmeleri için başlatılan Argon kaynakçılığı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı tarafından eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbirine tabi yükümlülerin meslek edinmeleri ve topluma kazandırılmaları için 15 kişiye argon kaynakçılığı kursu verildi.

Yaklaşık 3 ay süren kursu başarı ile tamamlayan 14 kursiyere sertifikaları verildi. Kursu destekleyen kurum ve kuruluş temsilcilerine de Cumhuriyet Başsavcı Yunus Ferhat Sorkut, tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülerin meslek edinmelerini sağlamak için kurs açtıklarını belirten Sorkut; “Denetimli Serbestlik koruma kurulu olarak gerek hükümlülerimizin istihdam edilmeleri topluma yeniden kazandırılmaları noktasında, gerekse de suçtan zarar gören mağdurların ihtiyaçlarını taleplerini karşılamak amacıyla kanun gereğince üç ayda bir kurum olarak toplanıyoruz. Kurulumuzun katılımcıları Elbistan'ın resmi ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşuyor. Aralık ayındaki toplantımıza da son olarak toplam 15 tane hükümlümüze istihdam edilmeleri, meslek sahibi olmaları için bir kaynakçılık kursu açılmasına kararlaştırılmıştık. 6 aylık sürecin sonunda toplam 15 hükümlümüzden 14'ü kaynakçılık kursunu başarıyla tamamlayarak bugün sertifikalarını aldılar. Şuan 14 kişi den 3’ü kendilerine Uluslararası bir şirkette iş buldu, en kısa zamanda işe başlayacaklar. Kursunu başarıyla bitiren hükümlerin Özel sektörde istihdam edilmeleri amacıyla da İŞKUR Müdürlüğü bünyesinde bir çalışmada yürütüyoruz” diye konuştu.

Kursu başarı ile tamamlayarak sertifikalarını alan kişiler meslek edinmelerinin sevincini yaşadıklarını ifade ederek; “Artık bizim de bir mesleğimiz var. İş bulmakta zorlanmayacağız. Ekmeğimiz için mücadele edeceğiz. Bize bu imkanı sağlayan başta cumhuriyet başsavcımız Yunus Ferhat Sorkut olmak üzere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?