Elbistan YBO öğrencileri 3 ili gezdi

Elbistan'da Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri başta olmak üzere Karaelbistan Mahallesi'ndeki 6 okulda eğitim gören 135 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında Konya, Bursa ve İstanbul'daki tarihi mekanları gezdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Karaelbistan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından koordine edilen Sosyal Destek Projesi olarak kabul edilen Kahramanmaraş'ın en büyük bütçeli 'YBO Yuvamız Olsun' projesi kapsamında Karaelbistan Mahallesinde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilerden oluşan 135 kişilik kafile Konya, Bursa ve  İstanbul'da, 'Selçuklu'dan Osmanlı'ya' adlı geziye katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, "Karaelbistan Mahallesinde yapmış olduğumuz tarama neticesinde tek ebeveynli ve risk grubundaki öğrencilere hitap eden gezimiz sırasında öğrencilerimize tarihi şuur aşılanmaya çalışıldı.

Geçmişten günümüze başkentlik yapmış şehirlerimizdeki tarihi unsurları gezen öğrencilerimiz dolu dolu 3 gün geçirdi. Mazide yolculuk yapma imkânı buldu. 2017 yılı için Kahramanmaraş içerinde en büyük bütçeye sahip olan YBO Yuvamız Olsun projesinin il dışı gezileri bu şekilde tamamlanmış oldu.

Daha önce başlatmış olduğumuz sportif ve sanatsal kurslarımız devam etmektedir. Bu imkânı bizlere sağlayan başta Kalkınma Bakanlığımız, Kahramanmaraş İl Valiliğimiz ve Elbistan İlçe Kaymakamlığı’mıza teşekkür ederiz." diye konuştu.

02 Nisan 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?