Dulkadiroğulları Mensupları Panel Düzenledi

Dulkadiroğulları Beyliği mensuplarından Hakan Türker Dulkadiroğlu, Elbistan ilçesinde Dulkadiroğulları beyliği soyundan gelen aile bireyleriyle panelde biraraya geldi.

Afşin Elbistan Linyintleri İşletme Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen panele, Dulkadiroğulları beyliği soyundan gelen aile bireylerileri katıldı. Dulkadiroğulları Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Çevre Derneği Genel Başkanı olan Hakan Türker Dulkadiroğlu, Elbistan'daki aile derneğinin düzenlediği panele katıldı. Dulkadiroğulları Beyliği mensuplarından Hakan Türker Dulkadiroğlu burada yaptığı konuşmasında, "Elbistan’ın tarihi değerini elbette biliyoruz. Hepimiz, atalarımızın göç ettiği toprakları görünce, 'kursak kavurgasını ister' misali, özlemle kavuştuk o mübarek topraklara. Aslında doğduğumuz topraklar bizim için ne kadar azizse, Elbistan toprakları da bizim için o kadar önemlidir" dedi. Hakan Türker Dulkadiroğlu, "Türkiye genelinde Dulkadiroğulları beyliği soyundan gelen aile bireyleri dernekleşiyorlar. Bizlerde elimizden geldiğince onlara katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Derneğin ilk günkü gibi heyecanlı ve canlı olmasıdır. Tüm akrabalar dernek çatısı altında bir araya gelerek, sahip çıksınlar. Bu panel vesilesiyle Elbistan'da olmak ve buradaki akrabalarımızla bir araya gelmek benim için güzel bir duygu oldu" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 17:07

24 Ocak 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?