Eğitim Sen Üyeleri İş Bırakma Eylemi Yaptı

Elbistan ilçesinde Eğitim-Sen üyesi öğretmenler, Kobani’ye destek ve yapılan saldırıları kınamak amacıyla 2 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Haber albümü için resme tıklayın

Eğitim Sen Elbistan Temsilciliği üyeleri, sendika binası önünde toplanıp, Malatya Caddesi üzerinde bulunan Demircilik garajı önüne gelerek, burada basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen ilçe temsilcisi Doğan Öztürk, "Ortadoğu'da yıllardır emperyalistler tarafından desteklenen ve Ortaçağ karanlığının 21. yüzyıldaki en acımasız temsilcisi olan eli kanlı IŞİD çetelerinin Kobani’ye yönelik saldırıları yoğunlaşmış, binlerce insana yeni bir katliam tehlikesi ile karşı karşıya bırakılmıştır. Yüzyıllardır bir arada kardeşçe yaşayan farklı kimlik, inanç ve mezhepten halkları karşı karşıya getirme politikalarının somut bir ürünü olarak ortaya çıkan IŞİD, bugüne kadar yüzlerce insanı canice öldürmüş, malum halkları kıyımdan geçirmiş, kendisine biat etmeyen herkesi katletmiştir” dedi. Öztürk, "Türkiye’de 1990’lı yıllardan bu yana ilk kez 6 ilde ve onlarca ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, yeni bir Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına gidilmiştir” ifadesini kullandı. Öztürk, "Kobani'nin savunulması, aynı zamanda insanlığın en temel değerlerinin, eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşliğin savunulması demektir. Eğitim ve bilim emekçileri olarak Kobani'de yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz ve tepkisiz kalmamalıyız. Sadece Kobani’yi değil, insanlığın en temel değerlerini savunduğumuzu göstermek için bir kez daha savaş politikalarının ağır bedelini ödememek için 8-9 Ekim tarihlerinde iki gün tüm Türkiye çapında iş bırakıyoruz. IŞİD barbarlığına ve emperyalist planlara karşı tüm eğitim ve bilim emekçilerini, halkların kardeşliği için seferberlik ruhuyla dayanışmaya ve mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 14:24

09 Ekim 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin Elbistan çalışmaları yeterli mi?