Kaymakam Akkoyun, YBO'lu öğrencilerle

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Karaelbistan Mahallesi'ndeki Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, yatılı ve gündüzlü öğrencilerin faydalandığı okul yemekhanesinde sıraya girip yemek alırken, öğrencilere okulda sağlanan hizmetlerle ilgili sohbet etti. 

Öğrencilerle beraber yenilen öğle yemeği sonrası Z-Kütüphane ve Özel Eğitim sınıflarını ziyaret eden Kaymakam Akkoyun, Z-Kütüphane’deki öğrencilerle bir süre sohbet edip öğrencilerden Z-Kütüphaneden faydalanma yöntemleri ve okudukları kitaplar hakkında bilgi aldı. 

Kitap okumanın insan hayatına katkısının önemini vurgularken, Sodes projesi kapsamında bu hafta 1.200 kitabın daha kütüphaneye kazandırıldığını ifade edip kütüphanedeki kitap sayısı ve çeşitliliğinin daha da artırılması talimatını verdi. 

Özel Eğitim Sınıfında eğitim gören öğrenciler quilling sanatı ile oluşturdukları bayrak tablosu ve kokulu dökme mum ile oluşturdukları gül heykelini Kaymakam Akkoyun'a hediye ettiler. Hediyelerin oluşturulma sürecini öğrencilerden dinleyen Kaymakam Akkoyun, öğrencilere hediyeleri için teşekkür etti. İncelemeler sonrasında öğrencilerle masa tenisi oynayan Kaymakam Tuncay Akkoyun, Okul Müdürü Mustafa Çayıroğlu’ndan yatılı ve gündüzlü öğrencilerin eğitim öğretim süreçleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra Elbistan Kaymakamlığımızca altyapısı oluşturularak faaliyete geçen ve dezavantajlı öğrencilere yönelik faaliyetleri başarılı bir şekilde yürütülen YBO Yuvamız Olsun Sodes Projesi kapsamında okul bahçesine yapılacak spor tesisinin ön hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.

Elbistan Kaymakamlığı’nca 3 yıl önce okul kulüpleri projesiyle oluşturulan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu Güreş Kulübünden 13-14 Yaş Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası elemelerinde mücadele etmek için Sivas’a gidecek öğrenciler destekleri için Kaymakam Akkoyun'a teşekkür ettiler.

Kaymakam Akkoyun'a, ziyaretinde İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Koordinatörü Faik Türk eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 17:01

12 Nisan 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin Elbistan çalışmaları yeterli mi?