WhatsApp gönderilen mesajları silme özelliği

Yıllardır dedikodusu olan ve merakla beklenen özellik sonunda WhatsApp'e geldi! Artık yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları 7 dakika içerisinde silebilirsiniz. İşte detaylar.

Büyütmek için resme tıklayın

WhatsApp’ta uzun zamandır beklenen ‘mesajları silme’ özelliği nihayet geldi. Yanlış gönderimlerde, istenmeyen durumlarda ve özel durumlarda silinmek istenen mesajlar, birkaç işlemle çok rahat bir şekilde silinebilecek. Peki WhatsApp’ta mesajları nasıl silinir?

WhatsApp mesajları silme özelliği kullanılır?

Mesajları herkesten silmek için

Mesajı herkesten sil, gönderdiğiniz belirli mesajları bir gruptan veya tek bir sohbette silmenizi sağlar. Bu, özellikle yanlış sohbete bir mesaj gönderdiyseniz veya gönderdiğiniz mesaj bir hata içeriyorsa yararlıdır.

Herkes için başarıyla sildiğiniz mesajlar, alıcılarınızın sohbetlerinde (*) "Bu mesaj silindi" olarak görülecektir. Aynı şekilde, sohbet sırasında "Bu mesaj silindi" görürseniz, gönderen mesajını herkesten silmiş demektir.

Mesajları sadece gönderdikten sonra yedi dakikaya içinde herkesten silebilirsiniz. Yedi dakika geçtikten sonra, herkesten mesajı silmek mümkün değildir. Herkesten mesajı silmek için:

WhatsApp'ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin.

Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçin.

Sil'e dokunun > Herkesten Sil.

Not: İletilerin herkes için başarıyla silinmesi için hem sizin hem de alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp'ın en son sürümünü kullanıyor olması gerekir.

(*) Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp'ın en son sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar, mesajınızı silinmeden veya silinme başarısızsa görebilir.

Herkesten silme başarısız olursa size haber verilmeyecektir.

Mesajları kendinizden silmek için

Mesajı benden sil, telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız ileti kopyalarını silmenizi sağlar. Bunun alıcılarınızın sohbetlerinde bir etkisi yoktur. Alıcılarınız iletileri sohbet ekranında görmeye devam eder. İletileri kendinizden silmek için:

WhatsApp'ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin.

Mesaja dokunup basılı tutun, menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçin.

Sil'e dokunun > Benden Sil.

Silmek için 7 dakika var

WhatsApp, mesajı silmek için sadece 7 dakika veriyor. Bu süre geçtikten sonra mesajı silmek mümkün olmuyor. Ayrıca bu özelliğin desteklenmesi için tarafların WhatsApp’ın son sürümünü kullanması gerekiyor. Örneğin sizde WhatsApp’ın son sürümü var fakat geri almak istediğiniz mesajı attığınız kişi daha eski bir sürüm kullanıyor. Bu durumda mesajı geri alma işlemi uygulanamıyor.

28 Ekim 2017 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?